מהי רשלנות רפואית ולמי פונים בנושא

רשלנות רפואית היא נושא חשוב ביותר. חשוב להבין את הסיבות וההשלכות של רשלנות רפואית. במאמר זה נדון בגורמים והשלכות של רשלנות רפואית.

צרו קשר עם משרד מרקמן טומשין לקבלת ייעוץ משפטי>>>

הגדרה משפטית, רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מונח משפטי המשמש לתיאור מעשה פסול של אנשי מקצוע רפואיים בתחום הבריאות. זוהי אחת מצורות הרשלנות הנפוצות והמוכרות ביותר, שיכולה לפקוד כל אחד. רשלנות רפואית היא בעיה רצינית. ההערכה היא כי מדי שנה, למעלה מ-1.5 מיליון בני אדם נפצעים או מתים במסגרות רפואיות בעולם. זה מספר עצום וזה צריך לבוא לידי ביטוי גם בענף הביטוח וגם בממשלה.

חשובה הסדרה כנגד רשלנות רפואית

אפשר להתייחס אל המאבק עם רשלנות רפואית כמונח המשמש לתיאור מערכת של כללים משפטיים ואתיים המסדירים את הטיפול בחולים. רשלנות רפואית מתייחסת לתרגול ו/או אי ביצוע נהלים נאותים באבחון ובטיפול בחולים. ניתן להגדיר רשלנות רפואית ככשל מערכתי במתן טיפול, שגורם לנזק או למוות. הסוגים הנפוצים ביותר של רשלנות רפואית מעשה או מחדל של רופא, אחות או ספק שירותי בריאות אחר שגורם לנזק למטופל. זה יכול להיות כל דבר, החל משגיאה באבחון, ועד למרשם יתר של תרופה או הליך שגורם לנזק. הבעיה עם רשלנות רפואית היא שיכול להיות קשה מאוד להוכיח את המקרה. 

כלי משפטי להתמודדות

אין ספק כי רשלנות רפואית היא בעיה גדולה וצריך למצוא פתרון. מערכת המשפט וענף הביטוח מחפשים כל העת דרכים למנוע רשלנות רפואית. בישראל קשה למצוא נתונים, אך בארה"ב יש כ-3 מיליון תביעות רשלנות רפואית בשנה. מספר זה עולה בכ-5% מדי שנה. הסיבות לכך אינן פשוטות, אך מאמינים כי עלות הליטיגציה גדלה משמעותית בשנים האחרונות. גם בארץ, פונים לצורך התמודדות עם תוצאות הרשלנות, אל עורך דין הבקיא בנושא הזה. 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?