תביעת תאונות עבודה – המדריך המלא

תביעת תאונות עבודה

בחוק הביטוח הלאומי מוגדרות תאונות עבודה, כל תאונה שנגרמה תוך כדי העבודה או בגללה. גם תאונה שנגרמה בדרך לעבודה או בחזור ממנה, מוגדרת תאונת עבודה.

הן אם אתם שכירים והן אם אתם עצמאיים, כדאי מאוד לדעת מה הם זכויותיכם בכל מצב של תאונות עבודה ואיך מתנהלת תביעת תאונות עבודה .

עובד שעבר תאונת עבודה יש לו זכויות רבות, לעיתים הוא אף יכול להיות זכאי ממספר גורמים כמו לדוגמא אם הוא עבר תאונת דרכים בדרך לעבודה. במקרה זה הוא זכאי בכל הזכויות של עובד שחווה תאונת עבודה ובמקביל הנפגע גם יהיה זכאי לפיצויים מחברת הביטוח של הרכב הפוגע המבוטח בביטוח חובה.

כמו כן, כאשר מדובר בתאונה שעבר העובד בעת העבודה, יש לבחון את הנסיבות שגרמו לתאונה. במידה וקיימת אחריות של צד שלישי לתאונה. במקרים אלו לעיתים ייתכן והנפגע יהיה זכאי בפיצויים נוספים מעבר למה שיקבל מהמוסד לביטוח לאומי.

עורך דין תאונות עבודה

כל תאונת עבודה פוגעת בעובד הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. עובדים רבים אינם מכירים את זכויותיהם בעת תאונות עבודה. קיימות זכויות רבות מגורמים שונים שהנפגעים אינם מודעים אליהם וכתוצאה מכך, הם מפסידים סכומים גדולים מאוד.

על מנת לקבל את כל הפיצויים המגיעים לכם, כדאי לפנות לעורך דין  בחברה למימוש זכויות רפואיות שיבחן עבורכם היטב את כל פרטי המקרה ויוכל להפנות אתכם לכל הגורמים הרלוונטיים מהם אתם זכאים לקבל פיצויים.

בנוסף, כדאי להכיר את סוגי הפגיעות הנכללות בתאונות עבודה.

כאמור, תאונות בדרך לעבודה וממנה אלא אם כן העובד סטה ממסלולו באופן משמעותי ושם אירעה התאונה. בנוסף, פעולות שעשה הנפגע במקום העבודה בכדי למנוע נזקים בנפש או לרכוש, כמו גם פגיעה מחפץ שהיה באחריות עובד אחר וכדומה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?