עו"ד משפחה – תפקידו וכיצד הוא יוכל לסייע לכם

עורך דין גירושין

תחום המשפטים הוא תחום מרתק ורחב מאד. בתוך התחום ישנם עורכי דין שמגיעים עם מומחיות בתחומם כאשר אחד מהתחומים הוא דיני משפחה. עו"ד משפחה הוא עורך דין אשר עבר את ההתמחות שלו בדיני משפחה והוא יכול לסייע במעגל החיים. עורך הדין יכול לעזור לזוגות לפני חתונה לערוך הסכם טרום נישואין, לעזור למשפחות בפרידה וכן לכתוב צוואות או לסייע במימושן.

עו"ד משפחה להסכם טרום נישואין

החתונה היא אחד האירועים המרגשים בחיים עבור כל זוג ומשפחה ועם זאת, מעל ל- 30% מהזוגות החילוניים מוצאים עצמם נפרדים בסופו של דבר. הסכם טרום נישואין אשר מתבצע על ידי עו"ד דיני משפחה יכול לסייע לזוגות להרגיש בטוחים להיכנס לקשר כשלהסכם יש תוקף משפטי במקרה של פרידה. אצל זוגות אשר אחד מהצדדים מגיע עם סכום כסף גדול או רכוש עולה החשיבות ליצור הסכם טרום נישואין והסכם זה יכול להתבצע בעזרת עורך דין משפחה שמשרת את שני הצדדים או שני עורכי דין אם הזוג מרגיש צורך בכך (למרות שאין זה כך ברוב המקרים).

עו"ד משפחה במקרה של פרידה

זוגות אשר החליטו להיפרד זה מזו (בין אם הם נשואים או חיים במשותף עם ילדים ללא נישואין) צריכים להגיע להסכמות בנושאים רבים. במידה ובני הזוג מסכימים על רוב תחומי הפרידה שלהם כמו גם חלוקת הרכוש והסדרי המשמורת על הילדים, הם יוכלו לגשת יחדיו לעו"ד משפחה לביצוע הסכם פרידה ואם הם אינם מסכימים ייקח כל אחד עורך דין משפחה שייצג אותו ויכול להיות שההסכם יתבצע רק לאחר התערבותו של בית המשפט לענייני משפחה.

עו"ד דיני משפחה למימוש צוואה

אנשים  אשר מעוניינים להבטיח את חלוקת הונם לפי רצונם צריכים לדאוג להכין צוואה כתובה בפני עו"ד משפחה. עורך הדין ידאג לכתוב את כל הבקשות שלהם למימוש לאחר מותם ועל פי הדרישה שלהם. כמו כן, באחריותו של עו"ד דיני משפחה גם לדאוג למימוש הצוואה. במקרה בו יש ספק על ידי אחד משארים כי הצוואה אינה תקינה, באפשרותו לפנות לערער על הבקשה וכדאי שיעשה זאת עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

איך מתמודדים עם הוצאה לפועל

בהקשר משפטי, הביטוי "הוצאה לפועל" משמש לתיאור תהליך ביצוע צו משפטי. בעולם הכתיבה המשפטית ישנם שני סוגים של עורכי דין הוצאה לפועל: אלו הכותבים את

קרא עוד »