עורך דין ארנונה לעסקים

coins-1015125__340[1]

בצווי הארנונה, קיימים אנשים ובעלי עסקים שזכאים ליהנות מתעריפי ארנונה מופחתים כגון: אנשים פרטיים ועסקים שיכולים לבקש שינוי סיווג ארנונה, אשר מזכה אותם בתעריף ארנונה מופחת. ישנה רשימת עסקים, אשר עונים על סיווגים אלה כגון:

  • בתי תוכנה
  • מבני תעשייה
  • בעלי מלאכה
  • סטודיו לאמנים
  • אולפני הקלטות

במידה ובעל עסק הגיש בקשה להנחה או הפחתה במיסי הארנונה ונתקל בהתנגדות מצד העירייה או המועצה, יש לפנות אל עורך דין ארנונה, אשר יידע כיצד להשיג את ההנחה בהתאם לנתונים של ביל העסק או במקרים אחרים, אם מדובר על אדם פרטי שזכאי להפחתה במיסי הארנונה ונתקל בהתנגדות מצד העירייה או המועצה. גם אם בעל עסק, העתיק את מיקומו לאזור אחר ניתן להגיש בקשה להנחות במיסי הארנונה. כדאי לנצל את ההזדמנויות הללו כך שמי שזכאי יוכל לקבל הפחתה או הנחה.

מתי אפשר יהיה להגיש  בקשה לקבלת הנחות בארנונה?

עסקים שעונים על הגדרות של הנחות בארנונה כפי שצוין לעיל, יהיו זכאים להפחתה עד ל-50% מהסכום הנקוב, אך יש לדעת כי הרשויות המקומיות מערימות קשיים רבים ולכן, תהליך הבקשה יהיה יעיל יותר, באם תיפנו אל עורך דין מהתחום, אשר יטפל בבקשה ביסודיות והסיכויים לקבל הנחה משמעותית יהיו גבוהים יותר. השגת הנחה בארנונה, ניתנת ליצוע, כאשר נשלחת בקשה שנתית לחייב בארנונה, או שישנה כבר שומה מתוקנת מהעירייה. מדובר בחיסכון של אלפי שקלים בחודש, כאשר מדובר על גודל המבנה וייעוד בית העסק.

ייעוץ מקצועי עם עורך דין שבעזרתו תוכלו לקבל סיוע משפטי הינו חשוב והכרחי. עורך הדין יוכל להבהיר לכם את הסיכויים בהשגת הנחה משמעותית, אשר תסייע לכם כבעלי העסקים להפחית בהוצאות השוטפות הדו חודשיות.

 המוסכמות בדבר שכר הטרחה של עו"ד ארנונה

כמובן כי יש לשלם שכר טרחה עבור עורך דין ארנונה, אך המוסכמות אצל חלק מעורכי הדין המתמחים בתחום זה, היא לגבות חלק מהחיסכון שלכם כבעלי העסקים בשנת הארנונה, אשר יושג בתום ההליך. בעלי עסקים ותאגידים גדולים, מלווים בעורכי דין ורואי חשבון שאינם ישנים על משמרתם ורבים מהם הבחינו, כי מדובר על גבייה מוגזמת של מיסי הארנונה בתאגידים, חברות ובעלי עסקים שונים. רואי החשבון ועורכי הדין השונים שמעורים בתי העסק שאותם הם מנהלים אם מבחינת התקציב או מהבחינה המשפטית, דורשים מיד תיקון, כאשר הם מוכיחים כי מיסי הארנונה היו מופרזים.

הבקיאות של עורכי דין שבקיאים בתחום הארנונה או משפט מנהלי, יודעים היטב כיצד לבקש את ההנחה ולהוכיח לעירייה כי מדובר על סכום גבוה בהרבה יותר מן המקובל. בעיריות ובמועצות השונות, קיימות דרכים להעלאת מיסי הארנונה, כמו למשל מדידות חוזרות של המבנה או מדידות חוזרות של שטחים. בדרך זו, העיריות או המועצות, מוצאות לנכון כי סיווגים חדשים על פי המדידות מגדירים את המבנה  בסיווג "יקר יותר" מאשר מבנים אחרים. זו הסיבה שיש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הארנונה שיבדוק לעומק את הנושא וישיג הנחה או הפחתה ממיסים אלה, על פי חוק.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?