הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות

הניהול הטכני בכל מה שקשור לגביית כספים גורמת לא פעם לכאב ראש לא קטן. העסק צריך להתנהל היטב, הוא אמור לתפקד, למכור, לייצר ובעיקרה להרוויח. אך לא פעם קורה שהמערכת כולה נתקעת דווקא בקטע הזה של גביית הכספים. מה עושים במקרים מן הסוג הזה? הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות על ידי אנשי מקצוע על מנת שהעסק יוכל להמשיך לגדול.

גביית הכספים של בתי עסק, חברות או ארגונים שונים מוצאים את עצמם לא פעם כאשר הם לא מצליחים לגבות את הכספים המגיעים להם על פי דין. הם לא מוצאים את הפנאי ואת הזמן המיותר להתעסק עם הלקוחות הסרבנים שמכבידים את ההתנהלות מבחינת הגבייה.

אז ברור שהם לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על אותם סכומי כסף מצד אחד אך הם גם לא יכולים להקצות משאבים וזמן יקר של העסק רק על מנת להתעסק עם הגבייה על כל מה שכרוך בכך. אז בדיוק לצורך כך קיים השירות של גביית כספים על ידי אנשי מקצוע של חברה חיצונית שהם אלו שיבצעו את הדבר בשם העסק או החברה.

ישנם מקרים אשר בהם לא תהיה ברירה ואנשי המקצוע הללו ייאלצו לפנות אל עורך דין לגבייה ולהליכים משפטיים על מנת לטפל בלקוחות שלא מוכנים לשלם את חובם.

הגשת תביעות כספיות לעסקים וחברות – כדי לשמור על הקשר הטוב של העסק עם הלקוח

אין חברה או בית עסק המוכן 'לשרוף' את הקשרים שיש לו עם הלקוחות שלו. גם לקוחות שלא שילמו נחשבים עדיין לקוחות שברוב המקרים העסק עדיין מעוניין לשמר אותם. גביית חוב עשויה לא פעם להוביל להעכרת הקשרים ולתחושות מאוד קשות של הלקוח מול העסק. כאשר התהליכים הללו של גביית הכספים מתבצעים על ידי חברה חיצונית, הרי שכתוצאה מכך, היחסים נשארים כפי שהם היו. גם אם הליכי הגבייה יגיעו עד למצב של תביעות משפטיות, עדיין לא ייעשה הדבר באופן ישיר על ידי העסק כך שהדבר לא יפגע כלל ביחסים בין העסק לבין הלקוחות.

חשוב לציין כי לא פעם הדברים מסתדרים על ידי גישור ושני הצדדים יוצאים מרוצים.

מה צריך לדעת כאשר מחפשים שירותי ליווי משפטי לעסק?

אתם מנהלים עסק שעם הזמן רק הולך ונהיה גדול יותר? ברור לכם שאתם צריכים להתחיל לחתום על חוזים עם לא מעט גורמים? או שאולי העסק שלכם כבר מתנהל בצורה כזאת ויש לכם לא מעט בעיות ותביעות שמוגשות נגדכם? אם כך, טבעי שתרצו לקבל ליווי משפטי, והאמת היא, עדיף שהליווי הזה יהיה גם כמה שיותר רציני ומקצועי. עם ליווי מקצועי בתחום המשפטי אתם יכולים בפירוש להסיר אחריות מעליכם ופשוט לדעת שעוה"ד שמלווה אתכם דואג לכל הפרטים שצריך ובעיקר לאינטרסים שלכם, אז למה לחשוב פעמיים? לא כדאי לדחות את בחירת עוה"ד שילווה אתכם בכל התהליך שאתם נמצאים בו עכשיו שכן עוה"ד הוא איש מפתח בכל העניין.

כך תבחרו ממי תרצו לקבל שירותי ליווי משפטי

יש לכם התלבטות לאיזה עו"ד לפנות? שמעתם על הרבה עורכי דין שיוכלו להעניק לכם את הליווי המשפטי שלו אתם זקוקים בתחום העסקים ויש לכם דילמה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים מתלבטים באיזה עו"ד לבחור לשירות כזה ולכן אנחנו מציעים לכם לפנות רק אל אדם:

 • כמה שיותר מנוסה
 • כמה שיותר מומלץ
 • זמין
 • אדיב

ובנוסף, כדאי לבדוק שהוא באמת מעורר אצלכם הרגשה חיובית וטובה. ליווי משפטי שניתן על ידי אדם שאתם סומכים עליו ושיש לכם כימיה טובה איתו יכול לשנות מבחינתכם את כל התמונה ולכן אין סיבה להתפשר על כך.

כמה שירות כזה עולה?

רוצים לקבל ליווי בתחום המשפטי אך חוששים שזה עלול להיות יקר מידי? שמעתם על אנשים ששילמו הון עתק על ליווי משפטי ומתחרטים על כך? אם כן, כדאי שתדעו שלא תמיד זה המצב. אומנם זה נכון שככל שתפנו לעו"ד יותר מוכר וידוע כך טבעי שתשלמו לו יותר, אך מצד שני, כדאי שתדעו שאפשר גם אחרת. יש עורכי דין שיציעו לכם שירות מקיף ורציני מבלי לגבות על כך סכומים מופקעים, אז למה להתנדב לשלם יותר מידי? שווה לדבר עם כמה מומחים, לקבל הצעות מחיר ולבחור את עוה"ד שאצלנו התעריפים עבור שירות כזה סבירים בעינכם.

שירות תרגום משפטי מקצועי ומדויק

ישנם מקרים בהם נמצא את עצמנו עומדים מול סיטואציה משפטית בה נזדקק למסמכים שונים על מנת לצלוח את הסיטואציה. נשמע דרמטי? ובכן, ייתכן שמדובר בסיטואציה פשוטה הרבה יותר שבמרכזה עומד סטודנט למשפטים הקורס תחת עומד הלימודים. בכל אחד ממקרים אלה, שירות תרגום משפטי מקצועי יוכל להציל את המצב. מכיוון שמדובר במסמכים רגישים במיוחד יש לוודא שאנו פונים לחברה המתמחה בסוג זה של תרגום, שכן לכל מילה ישנה משמעות מסוימת. אחת ההמלצות הטובות ביותר היא לשאוף למתרגם שהוא גם איש מקצוע בעל רקע במשפטים.  

שירות תרגום משפטי מקצועי לסוגים רבים של מסמכים

ראשית כל, חשוב להכיר את סוגי התרגום המשפטי ולמי ניתן לפנות כאשר אנו זקוקים לשירות תרגום משפטי מקצועי זה. עורכי דין, משפטנים ועורכי דין נוטריונים ישמחו לעמוד לשירותכם בהתאם לסוג המסמך. לדוגמא, כאשר מדובר בפסקי דין, תרגום מאמרים אקדמאיים מתחום המשפטים לצרכי לימודים או צרכים לא רשמיים אחרים, ניתן להיעזר במתרגמים משפטים מקצועיים שאינם נוטריונים.

במקרה בו מדובר על מסמכים רשמיים, שירות תרגום משפטי מקצועי יהיה חייב להינתן על ידי מתרגם שהוא במקצועו עורך דין נוטריון. תוכלו לפנות לעזרתם של המתרגמים עבור מגוון רחב של מסמכים:

 • חוזים
 • הסכמים
 • פסקי דין
 • זכויות יוצרים
 • כתבי תביעה
 • גזרי דין
 • כתבי הגנה
 • צוואות וירושות
 • מיסים
 • אפוטרופסות
 • ועוד

תרגום משפטי מא' ועד ת'

חשוב להבין את החשיבות של שירות תרגום משפטי מקצועי; בשונה מתכנים שיווקיים לדוגמא, במסמכים משפטיים לכל מילה יש משמעות ותרגום לקוי – גם של מילה אחת בלבד, עלול לגרום נזק עסקי ואישי. איש אינו מעוניין להסתבך עם מערכת המשפט, ולכן מומלץ לפנות לשירות תרגום משפטי מקצועי שיעניק לכם ביטחון מרבי ותרגום מצוין – מא' ועד ת'.

איך למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה?

בעידן האינטרנטי המתקדם בו אנו חיים, שירות של עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי הינו שירות שרבים זקוקים לו, ומיום ליום יותר ויותר. בשנים האחרונות גובר הצורך בשירות של עורכי דין אשר מכירים לא רק את החוקים והתקדימים בתחום, אלא מכירים היטב את עולם האינטרנט כך שהם יכולים להעניק ייעוץ משפטי בתחום או לנהל תביעות ותיקים מתוך ידע והבנה של הנושא.

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין מנוסה בתחום האינטרנט, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים נכון ובוחרים עורך דין אינטרנט אשר באמת יוכל לבצע את העבודה המשפטית לה אתם זקוקים על הצד הטוב ביותר, קראו את המאמר הבא עד תומו ותמצאו את התשובה.

ניסיון קודם

הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין אינטרנט מנוסה ומקצועי, היא פשוט לבדוק את הניסיון הקודם שלו. חיפוש באינטרנט יניב לכם תוצאות על עורכי הדין השונים העוסקים באינטרנט, ותיקים ציבוריים ומוכרים בהם הם עסקו. אם מדובר בתיק חשוב וגדול, ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם הולכים על הטוב ביותר, חפשו את עורכי הדין אשר ניהלו תיקים מוכרים, גדולים ומדוברים מאוד וכמובן, ניצחו במשפט וניהלו את ההליך כולו בהצלחה רבה.

ככל שלעורך הדין יהיה יותר ניסיון בתחום, כך הוא בוודאי מכיר טוב יותר את התחום ויוכל להעניק לכם את הייעוץ המקצועי והטוב ביותר באותו התחום.

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים בעלי חברות בתחום האינטרנט, סטארטאפיסטים ואנשי מקצוע דומים, המלצות מהם יוכלו לסייע לכם מאוד. אנשים כאלו מכירים היטב את עורכי הדין הפעילים בתחום, ובוודאי כבר השתמשו בשירותיהם של עורכי הדין הללו לא מעט פעמים, כך שהם יכולים להעניק לכם המלצות וחוות דעת ולאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם בוחרים בעורך הדין המתאים ביותר עבורכם.

שימו לב כמובן לקבל המלצות רק מאנשים שאתם מכירים באופן אישי ואתם סומכים עליהם, לא כאלו שיש להם קשר אישי או אינטרס כזה או אחר שתבחרו בעורך הדין עליו הם ממליצים. המלצות כאלו הן לא תמיד מדויקות ולא תמיד נכונות.

האם ניתן לקבל ייעוץ שוטף וצמוד בנושא של קניין רוחני?

פטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות מטפחים…. כל אלו שייכים לעולם הקניין הרוחני. מה זה בעצם אומר? מתי אנחנו צריכים לפנות אל איש מקצוע לשם כך ומהי המטרה בדבר? ננסה להסביר זאת במאמר שלפניכם.

קנין רוחני זהו שם כללי למדי עבור אוסף זכויות מסוגים שונים אשר על מנת שניתן יהיה להגן עליהם יש צורך לפעול בצורה כלשהי.

להבדיל מדיני הקניין הרגילים, אשר אלו מגנים על הרכוש הכללי שלנו כמו על הבית שלנו, על המכונית שלנו ולמעשה על כל הרכוש שלנו הרי שכאשר מדובר בקניין רוחני, שם הדבר הרבה יותר מסובך. מדובר על יצירות שהן אינן פיזיות. אם זה למשל פיתוח תוכנה או אפליקציה, צילום ייחודי שצילמנו, שיר שהלחנו, ציור שציירנו, רעיון שפיתחנו, שיטה שהולכנו, תהליך כלשהו, אתר אינטרנט שבנינו וכדומה. אלו הם יצירות רוחניות שאין להן בעצם ממשות וקשה מאוד לשמור עליהם.

ההגנה על קניינים בעלי אלמנטים מסחריים

בעידן האינטרנט, העידן הדיגיטלי אשר בו הפך הנושא של העתקת יצירות לקלה ביותר כאשר ההעתקה היא קלה ופשוטה כאשר החומר המועתק מתקבל נאמן לגמרי למקור בלי שיוכר עליו כלל כי הוא העתקה זולה וגזולה, הפך הנושא של ההגנה על הרכוש הקנייני לנושא הרבה יותר חשוב שדורש הגנה. אם לא החוק, אנחנו עשויים למצוא את עצמנו נגזלים בלי סוף, דבר שגם ככה קורה למרות החוקים.

מסיבה זו חשוב כל כך לטפח את הנושא של הגנה על זכויות. המצאתם או פיתחתם פטנט? הפקתם דיסק? פיתחתם תוכנה מיוחדת או אפליקציה או כל מוצר רוחני כזה או אחר? אתם כמובן לא יכולים לשמור אותו בכספת ובד בבד גם להפיץ אותו ולמכור אותו. האתגר של הפצת מוצר תוך כדי שמירה הדוקה עליו מפני העתקות או פריצות, היא מסובכת ולא באמת אפשרית.

עורך דין לקניין רוחני

אם פיתחתם מוצר כלשהו ורוצים להגן עליו בזכויות יוצרים, כדאי שתפנו אל עורך דין באתר http://www.sivan-law.com, עו"ד העוסק בדיוק בתחום הזה של קניינים רוחניים. הוא הכתובת שיסייע לכם להגן באופן הטוב ביותר על הקניין שלכם.

קראו גם:

על המצאת פטנטים וקניין רוחני

מה כולל הליך הגשת פטנטים בישראל?

איך עורך דין פלילי בצפון עוזר ללקוחותיו?

עורך דין פלילי בצפון הוא איש מקצוע שבהכרח נזקק לידע רחב היקף ועבודתו נשענת גם על ניסיון מגוון. עורכי דין פליליים מסייעים ללקוחותיהם בדרכים רבות, ובפרט בדרכים הבאות:

שימוע לפני הגשת כתב אישום

ישנם מקרים שבהם בטרם מוגש כתב אישום נגד אדם, הוא מקבל את האפשרות להגיע לשימוע. במסגרת השימוע יכול האדם לשכנע את הפרקליטות לוותר על הגשת כתב האישום – ובאופן טבעי כדי למקסם את סיכויי מחיקת כתב האישום כדאי להגיע לשימוע עם עורך דין פלילי בצפון בעל ניסיון והיכרות עם עבודת הפרקליטות. למעשה בלא מעט מקרים איש מקצוע שכזה יכול גם לשכנע את התביעה לזמן אדם לשימוע גם אם קודם לכן לא התכוונה לעשות זאת.

מחיקת רישום פלילי

עורכי דין פליליים בצפון מסייעים גם למי שכבר הורשעו וביצעו את העונש שהוטל עליהם. מחיקת הרישום הפלילי מאפשר לאדם לפתוח דף חדש באמת. סיכויי הקבלה של בקשה למחיקתו של רישום פלילי מושפעים בין השאר מחומרת העבירה, מספר העבירות שבוצעו ע"י האדם ופרק הזמן שחלף מאז מועד הביצוע של העבירה.

ייצוג אסירים

גם למי שהורשע ומרצה את עונשו בבית סוהר כזה או אחר יכול עורך דין פלילי בצפון לעזור. בין השאר כדאי לאסירים לפנות למשפטן מנוסה כדי להבטיח את זכויות היסוד שלהם (כבוד, פרטיות), זכויות נוספות כגון תזונה בריאה או בתחום ההיגיינה וכן זכויות משפטיות חשובות (חופשה, שחרור מוקדם ועוד).

ייצוג נפגעי עבירה

מקרים נוספים שבהם נדרשים שירותיו של עו"ד פלילי בצפון הם כשאדם מסוים נפגע כתוצאה מעבירה וברצונו לתבוע את מי שפגע בו. בהקשר זה חשוב לציין כי במסגרת ההליך הפלילי התובעת היא המדינה, אולם במקרים רבים כדאי לאדם להסתייע בעו"ד משלו.

באילו עוד מקרים מטפל עורך דין פלילי בצפון?

המשפט הפלילי כולל קטגוריות רבות, שבכולן מטפלים עורכי דין שזהו תחום התמחותם. בין השאר מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, פשיעה חקלאית, עבירות המתה, אלימות במשפחה, משפטים המתנהלים במסגרת הצבא, עבירות שמעורבים בהם בני נוער ועוד.

עורך דין נזיקין

אנשים נקלעים, לעיתים, לסיטואציות מורכבות אשר במהלכן נגרמים להם נזקים שונים על ידי גופים או אנשים אחרים. לפעמים,  הנזקים הם חמורים ואי אפשר לעבור עליהם לסדר היום. במקרים אלו אפשר לתבוע את הגורמים לנזק. בתי משפט דנים בתחומי נזיקין שונים וניתן להגיש אצלם תביעות לפיצוי כספי. במקרים בהם  מתברר כי הנזק לנפגע הינו קשה מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מנוסה בתחום כבר  בשלבים הראשונים. הוא יכול לייעץ איך להתנהל ואיך לא לבצע שגיאות קריטיות שיקשו אחר כך לתבוע את  המגיע. עורך דין מקצועי יכול, לחילופין, להעריך כי אין שום סיכוי לקבלת פיצוי כספי בגין הנזק שנגרם’ וגם עצה זאת יכולה להועיל ולחסוך כסף רב, בזבוז זמן מיותר, כמו גם עגמת נפש.

מבחינים בסוגי נזיקין שונים בתחומים רבים. יש עוולות שנגרמות כתוצאה מלשון הרע,  תאונות דרכים ועבודה, פגיעות של כלבים וחיות מחמד אחרות באנשים, הסגת גבול, כליאת שווא, הטעיה, הפרת חוזים ועוד. יש פגיעות שנעשות במתכוון ואליהם  מתייחסים בתי המשפט בחומרה רבה. אלו הם מקרים בהם יש לפוגע אחריות מוחלטת בגלל פעולות שליליות שבצע או אי נקיטת פעולות בטיחות ואחרות שגרמו לאסון ולנזק.  יש פגיעות שלא במתכוון ובתי המשפט יתייחסו למקרים הללו ביתר סלחנות. בכל מקרה ובמקרים בהם נגרמים נזקים כספיים חמורים לנפגעים, יפסקו השופטים לטובתם ויחייבו את  הפוגעים או את חברות הביטוח שלהם לשלם פיצויים כספיים. 

כספים אמורים לסייע לנפגע בעבודה לשקם את חייו, מאפשרים לנפגע תאונות לשדרג מעט את איכות חייו, לסייע לבעל עסקים שנפגע  מלשון הרע להעלות מחדש את העסק על פסים חיוביים וכן הלאה. ככל שהנזק חמור יותר, כן סכום הפיצוי יהיה גבוה יותר. עורך דין מקצועי ייצג את לקוחותיו בבית משפט במקצועיות רבה. הוא יצטייד במסמכים רפואיים ואחרים, בחוות דעת שונות ביניהן כלכליות, בדו"חות מומחים ועוד כדי להצדיק טענותיו. הוא ילמד את  הנושא וימצא תקדימים משפטיים דומים אותם יציג לשופט. הוא יטען, יחקור עדים ויעשה רבות למען הצלחת התביעה. הכול על מנת להשיג ללקוחו את הפיצוי הכספי לו הוא נזקק.

עורך דין מכון רפואי – מה חשוב לבצע לפני שפונים אליו?

מחפשים עורך דין מכון רפואי? עורך דין אשר יוכל לסייע לכם בתיקים רפואיים וללוות אתכם בהליכים משפטיים שונים הנוגעים בתחום? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב מאוד שתבצעו כמה דברים אשר יאפשרו לכם להגיע מוכנים יותר אל עורך הדין, ולמצות את זמן הפגישה שלכם איתו בצורה הטובה ביותר. קחו בחשבון כי עלות של פגישה עם עורך דין היא לא זולה, ואם אתם רוצים להימנע מבזבוז זמן בפגישה עם עורך הדין ולהגיע למצב בו אתם צריכים לחזור לפגישת התייעצות נוספת, שתעלה לכם יותר, רק כי לא הבאתם את כל המסמכים הנדרשים או לא הגעתם עם כל החומרים הנדרשים.

אז מה חשוב להכין לפני שפונים אל עורך דין מכון רפואי בכדי לקבל את הייעוץ הטוב ביותר ולהשלים אותו בהצלחה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כל המסמכים הרפואיים שברשותכם

לפני שאתם פונים אל עורך דין מכון רפואי חשוב שתכינו את כל המסמכים אשר קשורים לנושא, גם אם יש מסמכים שנראים לכם פחות רלונטיים או קשורים. ארגנו בתיק מסודר כל מסמך שיכול להיות רלוונטי. פעמים רבות אלו יכולים להיות מסמכים שנראים לכם לא ממש קשורים או רלוונטיים אך עורך הדין יוכל למצוא בהם ערך רב, ולכן חשוב מאוד להכין את כל המסמכים והניירת הדרושה בכדי למצות את זמן הפגישה בצורה הטובה ביותר ולקבל את הייעוץ הנכון והטוב ביותר עבור המקרה שלכם.

עדויות או הוכחות רלוונטיות

במידה ואתם פונים אל עורך דין מכון רפואי לתביעות של רשלנות רפואית, חשוב שתגיעו עם עדויות או הוכחות רלוונטיות למקרה שלכם. חשוב מאוד להבין כי עבודתו של עורך דין מכון רפואי הינה מורכבת מאוד, ומלבד הידע במשפטים חייב להיות לו ידע בתחום הרפואה בכדי לבצע את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, ולכן חשוב להגיע לפגישת ההיכרות עם כל מידע אפשרי שיש לכם, כך שהוא יוכל להבין את המצב היטב ולקבל החלטות נכונות וחכמות יותר.

נוטריון בפתח תקווה – מתי תזדקקו לו?

נוטריון זהו בעצם עורך דין אשר צבר וותק וניסיון של מינימום עשר שנים והוסמך לשמש גם כנוטריון. למעשה ישנם תפקידים שונים אשר אותם מוסמך לבצע רק הנוטריון. במקרים רבים אתם עשויים להזדקק לשירותיו של הנוטריון על מנת לאשר מסמכים, חתימות או עובדות שונות כפי שיתברר בהמשך. לשם כך כדאי להכיר נוטריון בפתח תקווה שעשוי לסייע במקרים מעין אלו.

סביר להניח שכל אחד עשוי להזדקק לשירותיו של נוטריון בפתח תקווה. זה עשוי להיות במקרים אשר בהם אתם זקוקים לאישורו בדבר אימות החתימה שלכם. זה עשוי להיות במקרים אשר בהם יש לאשר כי מסמכים מסוימים הינם אמתיים ואותנטיים, במקרים אחרים יהיה זה רק בכדי להוכיח כי אתם מי שאתם ואינכם מתחזים לדמות אחרת…

מתי תזדקקו לשירותיו של נוטריון בפתח תקווה?

כאשר אתם חפצים לרכוש השכלה גבוהה במדינה אחרת לאחר שיש לכם כבר תואר ראשון. האוניברסיטה אליה אתם עומדים לפנות עשויה לדרוש חתימה של נוטריון כדי שזו תעיד כי אכן יש לכם את התואר הדרוש לצורך הקבלה ללימודים הגבוהים. 

גם במקרים אשר בהם אתם רשומים בצוואה המורישה לכם את רכושו של נפטר אשר מצווה לכם חלק מרכושו. על פי רוב, יהיה עליכם להציג בבית המשפט חתימה של נוטריון בכדי שזו תאמת את זהותכם.

כאשר נערכים הסכמים שונים והצדדים שולחים מיופי כוח על מנת שהם ינהלו ביניהם את המשא ומתן, נדרשת גם כן חתימה של נוטריון כדי שזה יאשר כי אכן מדובר באנשים שהם אכן מייצגים חוקיים וכי הם אכן מייצגים את אלו אשר עליהם הם מצהירים.

גם כאשר עליכם להציג מסמכים שונים ואין בידיכם את המסמכים המקוריים ואתם מציגים העתקים במקומם, או אז עליכם להציג בפני הנוטריון עדויות ומסמכים שונים אשר יעידו כי אכן מדובר במסמכים מהימנים למרות שהם אינם מקוריים. הנוטריון יוכל להעיד כי אכן מדובר במסמכים אמינים ועדותו תהיה קבילה וחוקית לגבי מסמכים אלו.

ברור אם כן כי הנוטריון אמור להיות אדם מהימן היות ועל חתימתו של נוטריון אין עוררין.

זקוקים לנוטריון? משרד עורכי דין קרן פרידמן הר – לב ושות' – לשירותכם!

 

עורך דין נזיקין

התרבות המערבית מצטיינת בטכנולוגיות מתקדמות ובשיפור משמעותי של תנאי הייצור והמיכון, אולם יחד עם זאת היא גם מתאפיינת בדרישות רבות מהפרט ובחיים המבוססים על שעות עבודה מרובות, השקעה רבה של משאבים לצורך תפקוד ושמירה על אורח חיים ממוצע מבחינה סוציואקונומית וכן מחויבות גבוהה למקום העבודה. למרות הקדמה בטכנולוגיות השונות, גם כיום יש הזנחה של זכויות עובדים בסיסיות הבאה לידי ביטוי בדריסה של זכויות חופשה, בריאות, שמירה על תנאים סבירים במקום העבודה ודאגה לימי מחלה וכן מנוחה.

אחד התחומים הנפוצים ביותר בבתי המשפט הוא תחום הנזיקין. עורך דין נזיקין מטפל בכל נושאי הפגיעה הגופנית הנוגעים לפגיעות משמעותיות בתנאי המחייה של העובדים. פגיעות אקוטיות ובעלות השפעה ארוכת טווח על חיי האדם כוללות פגיעה ביכולת העבודה שלו, פגיעה גופנית המשביתה את האדם מן היכולת לתפקד, לעתים רבות אף את יכולתו לשוב לעבודה בעתיד ואפילו גורמת לפגיעה משמעותית בחיי המשפחה של האדם, ביחסיו החברתיים וביכולתו לבצע פעולות בסיסיות של תפקוד מינימלי.

נזקים אלו הינם בעלי מחיר יקר לאדם. האדם המוצא את עצמו לפתע מושבת מיכולת תפקוד באופן טוטאלי אינו יכול להגן על עצמו ונתון לחלוטין לחסדיהם של הקרובים אליו ומוסדות הרפואה. במקרים רבים, גם האנשים הקרובים אינם יודעים כיצד להתמודד עם ההפתעה שנחתה על ראשם ומוצאים את עצמם מקריבים רבות לצורך טיפול באדם שנפגע. 

על מנת להשיב את הצדק על כנו ולהבטיח כי האדם יוכל לעבור תהליך שיקומי הדרגתי נאות אשר יתמוך בחזרתו לתפקוד, נדרשים מעגלי תמיכה שונים ומגוונים. אלו כוללים מעגלי תמיכה רגשיים, תפקודיים וכן כאלה הנדרשים ממערכת הבריאות המעמידה לרשות האדם את הטיפולים הרפואיים המתאימים, כמו גם את התרופות הנדרשות, ניתוחים במקרה הצורך והתחלה של תהליך שיקומי. יחד עם זאת, את האחריות לנזק שנגרם יש לתבוע מהגורם האחראי.

במקרים אלו יש לפנות אל עורך דין נזיקין שיכול להכווין את האדם שנפגע, להנחות אותו בתהליך ההחלמה שלו ולהתחיל לבנות תיק משפטי שיוכל להחזיר את הצדק על כנו במטרה להשיב את האדם לתפקוד מלא.

מתי עורך דין הוא הכתובת הנכונה שלך?

החיים שלנו מורכבים מלא מעט שלבים ומשימות שאיתן אנחנו צריכים להתמודד ובהחלט ניתן לומר שיש משימות שלעיתים אנחנו צריכים בהן עזרה. לדוגמה: בעת רכישת דירה, השכרת נכס או תביעות בתחום של עובד-מעביד. זה נכון שבימינו ניתן לקרוא מידע רב אודות כל נושא ועניין אונליין, אך האם באמת עדיף שתתמודדו עם כל הסוגיות הללו לבד? התשובה היא כמובן לא וכדאי לדעת שעו"ד מומחה הוא כתובת טובה מידי פעם. לא תמיד צריך לחכות שכבר נהיה מעורבים בפרשיה מאוד לא נעימה כדי לפנות אל עורך דין מקצועי ובהחלט כדאי שיהיה לכם טלפון של איש מקצוע מוביל.

קבלו כמה שיותר המלצות על עורך דין שנראה לכם רלוונטי

בישראל של ימינו יש כל כך הרבה עורכי דין שמומחים לכל כך הרבה תחומים, עד כי ברור מדוע לא באמת קל לבחור ביניהם. זה נכון שאם אח שלכם עובד כעורך דין הרי שתפנו אליו עם כל סוגיה או שאלה, אך מה עושה מי שבמקרה אין לו קרוב משפחה שעוסק בתחום הזה? כדי לבחור עורך דין מוביל אנחנו מציעים לכם לבדוק המלצות, לקרוא מידע ולעשות חיפוש כמה שיותר מעמיק. כמו שקורה בתחומי מקצוע אחרים גם בתחום הזה יש משמעות לנתונים כמו:

 • הצלחות בעבר
 • שנות ניסיון
 • תחום ספציפי של התמחות

ועוד הרבה פרטים אחרים. אתם תראו שאם תשקיעו ותבדקו כמה שיותר מידע אודות עורכי הדין השונים יהיה לכם קל יותר לבחור באיש המקצוע שלכם בלב שלם.

אדיבות זו לא מילה גסה

עד לפני מספר שנים התחרות בין עורכי הדין השונים בישראל לא הייתה גדולה כל כך, מה שגרם לכך שאנשי המקצוע לא הרגישו צורך מיוחד להיות אדיבים ללקוח. היום, לעומת זאת, המצב שונה וגם בתחום הזה התחרות נותנת את אותותיה. לכן לא כדאי לכם לוותר על הנושא של שירות מוביל, מקצועי ואדיב ובהחלט כדאי לבחור רק עורך דין שיעשה הכול כדי לתת לכם את כל אלה. מגיע לכם להרגיש שאתם מקבלים תמורה מלאה על התשלום שלכם ולכן עדיף לבחור עו"ד שמכבד את לקוחותיו.

מידע נוסף תמצאו באתר תביעות קטנות

http://תביעות-קטנות.co.il/

עורך דין צבאי

עורך דין צבאי נחוץ לכל חייל אשר עומד בפני חקירת מצ"ח או זקוק לייצוג משפטי בבית דין צבאי. לא חשוב אם מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, אלימות, הריגה או עריקות, בכל מקרה חשוב לקבל ייצוג הולם על ידי עורך דין שמתמחה בתחום. מעבר לכך, כל מי שעומד בפני גיוס לצה"ל ומעוניין לקבל פטור משירות או כל הליך צבאי מנהלתי, כדאי לו להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום ויוכל לספק לו את כל המידע הרלוונטי בנושא. חשוב להבין כי רק עורך דין צבאי, ידע לספק את הייצוג המתאים, היות ורק הוא בקיא בחוק הצבאי ויודע כיצד יש להתנהל בתוך המערכת. בית הדין הצבאי מופרד ממערכת בתי המשפט האזרחיים, ולמעשה הוא מהווה את המוסד הרשמי אשר יש בסמכותו לשפוט כל חייל הנמצא בשירות סדיר או בשירות מילואים, וכל אזרח עובד צה"ל.

החשיבות של עורך דין צבאי

אלפי חיילים נשפטים בכל שנה על עבירות שונות, כולל עבירות סמים, עבירות משמעת, עבירות התנהגות, עבירות של הטרדה מינית וכדומה. החיילים יכולים לייצג את עצמם בבית הדין הצבאי, להיעזר בשירותיו של סניגור מטעם הצבא או לקבל ייצוג של עו"ד צבאי המגיע מהמגזר הפרטי. חשוב להבין כי עו"ד צבאי המגיע מהמגזר הפרטי, יוכל לספק לחייל את הייצוג המקצועי ביותר, ולכן מומלץ להיעזר בו. כל מי שחשוב לו להימנע ממצב של פתיחת תיק פלילי, חייב לדאוג לעצמו לייצוג המשפטי המקצועי ביותר שייעשה על ידי עו"ד מוכר ובעל מוניטין טוב. חשוב רק לוודא כי מדובר על עורך דין מנוסה, בעל שנים של וותק וניסיון בתחום. כמו כן, חשוב לבדוק כי הוא מחזיק באישור הרלוונטי מטעם בתי הדין הצבאיים, על מנת לייצג ולספק ייעוץ משפטי לחיילים.

לסיכום, כל חייל עלול לעמוד בפני בית דין צבאי, לא חשוב אם מדובר על חייל בשירות סדיר או חייל בשירות מילואים. במצב כזה, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי, על מנת לקבל את הייצוג ההולם ביותר. כמו כן, עו"ד צבאי יוכל לייעץ ולספק מידע הנוגע להליכים מנהלתיים הקשורים לצה"ל.

עו"ד אובדן כושר עבודה

אנשים עובדים מרבית שנות חייהם כדי להתפרנס ולצבור כספים שנועדו לניהול עתידם. המסלול הרגיל הוא כניסה לשגרת עבודה בגיל שאחרי רכישת מקצוע ופרישה בגילאי פנסיה. לעיתים, משתבש או נקטע  מסלול זה בגלל סיבות שקשורות באובדן כושר עבודה. שיבוש, משמעותו, לרוב, אובדן כושר עבודה זמני או חלקי. ואילו קטיעת מסלול עבודה נוצרת עקב אירוע בלתי הפיך שגורם לנכות. אובדן כשר עבודה לצמיתות נגרם עקב מחלה קשה, פיזית או נפשית, תאונה קשה שגורמת לנכות ועוד. עו"ד אובדן כושר עבודה יכול לסייע רבות במקרים של תביעות.

פוליסות ביטוח

אנשים רבים מבטחים עצמם בביטוחי חיים אשר בהם יש סעיפים של אובדן כושר עבודה. במקרה והאובדן הוא זמני אזי יגיע פיצוי כספי מוגבל זמן. ובמידה והנכות היא לתמיד אזי הפיצוי יהיה לכל החיים. תנאי הפוליסה נקבעים על פי פרמטרים שונים והסכמות בין בעל הפוליסה לחברת ביטוח. מעסיקים רבים מבטחים את עובדיהם במסגרת פוליסות קבוצתיות השייכות לעסק או לתאגיד וגם כאן נקבעים התנאים על פי פרמטרים שמחושבים מראש. המוסד לביטוח לאומי הינו צד בתביעות אובדן כושר עבודה ומפצה את הנפגע כאשר התאונה מתרחשת בזמן העבודה.

מחלוקות מול התובע

במקרים רבים, יש מחלוקת בין חברת הביטוח ו/או הביטוח לאומי עם הנפגע לגבי זכאותו לקבלת פיצויים ותגמולים בגין אובדן כושר עבודה. הסיבות לכך שונות. לעיתים, אין הם מכירים במסמכים הרפואיים או באבחנות שמביא התובע. גופים אלו יכולים להביא מומחים מטעמם. יש מקרים בהם הגשת המסמכים אינה טובה ולוקה בחסר. יש מקרים בהם התובע אינו מודע לכך שיש לו זכות תביעה, ואם כן, אז לגבי הסכום ועוד. עו"ד אובדן כושר עבודה יכול לסייע מאוד בנקודת זמן כזאת.

ניהול תיק מקצועי

הוא ילמד את התיק ולאחר שהבינו וראה יש סיכוי להצלחה יקבל אותו עליו. הוא, כמובן, ינחה את הלקוח לגבי ההתנהלות, המסמכים המבוקשים וצורת התביעה. תחילה תתבצע פנייה בכתב  אל החברה ובהיעדר תשובה מספקת תוגש תביעה לבית המשפט לקבלת סעד. עו"ד אובדן כושר עבודה מקצועי מכיר את התחום לעומק וינהל את התביעה על הצד הטוב ביותר עד לזכייה.

כל מה שצריך לדעת על הוצאת דיבה

שמו של האדם זה משהו שהוא עובד עליו מגיל צעיר שכן לא ביום אחד אנשים חושבים עלינו מה שהם חושבים. מצד שני, בעידן המודרני שבו אנחנו חיים קל מאוד ליצור באז ולשנות את הדעת הקהל לגבי אדם או עסק מסוים, שכן בעזרת הרשתות החברתיות הכול הופך להיות ויראלי. אם זה נשמע לכם מוכר וגם אתם סובלים ממקרה של הוצאת דיבה, הגיע זמן שתדעו: יש מה לעשות בנידון. זה בהחלט נכון לומר שהוצאת דיבה זה לא משהו שקל להוכיח ולא פשוט לתקן את הנעשה אך במקרים רבים התובע בהחלט יקבל פיצויים, אז למה לוותר על כך?

הוצאת דיבה בתחומים שונים

אם בעבר הנושא של הוצאת דיבה היה קשור רק לאופן שבו אנשים מדברים אחד על השני במפגשים אישיים, הרי שהיום הדברים מורכבים פי כמה. בהוצאת דיבה בימינו מדברים על תחומים רבים ומגוונים, כמו לדוגמה הוצאת דיבה:

 • בתקשורת
 • ברשתות החברתיות למיניהן
 • בעיתונות
 • במקצועות חופשיים כמו רפואה, עריכת דין ועוד
 • בעבודה ובעוד מקומות

לכן זה לא משנה באיזה שטח פגעו בכם והוציאו דיבתכם רעה כי בכל מקרה כדאי שתפנו אל המומחים כדי לבדוק מה ניתן לעשות בתחום. הכוח של ההמון ושל הרשתות החברתיות הוא רב ביותר אך בית המשפט עדיין יכול לומר את דברו ובהחלט יכול להיות שתקבלו פיצוי הולם.

בחרו היטב לאיזה עו"ד אתם פונים

בהוצאת דיבה, כמו בכל תחום אחר בעריכת דין, יש לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לתת לכם שירות. עם זאת, האם כל עו"ד הוא אדם שתרגישו בנוח לדבר איתו? והאם כל עו"ד יוכל לתת לכם שירות מספיק טוב? לרוב התשובה לכך שלילית ולכן טוב תעשו אם תבדוק אל מי אתם פונים. עוה"ד הטוב ביותר הוא אדם שלא רק למד את התחום לעומק ופועל מתוקף הסמכות שנתן לו החוק אלא הוא גם אדם שצבר הרבה ניסיון. לכן כדאי שתבררו כמה שיותר פרטים אודות עוה"ד שלכם ובהתאם לכך תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם.

איך למצוא עורך דין לשון הרע מקצועי?

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין לשון הרע וכבר התחלתם לבצע את החיפוש, בוודאי שמתם לב כי היום ישנם עורכי דין רבים בתחום. תחום הלשון הרע הפך בעידן האינטרנט לרחב יותר מאשר בעבר, והיום רבים מגיעים למצב בו הם צריכים לתבוע על לשון הרע גורמים שהרעו להם וגרמו להם נזק.

אז איך תוכלו לבחור מבין כל עורכי הדין את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם? איך תוכלו לדעת כי מדובר בעורך דין מקצועי ומנוסה שבאמת ינהל את התיק על הצד הטוב ביותר וייצג אתכם באופן נכון? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

ניסיון – החלק החשוב ביותר

החלק החשוב ביותר בכל עורך דין, הדבר שישפיע יותר מכל על העבודה שלו, הוא הניסיון שלו. אם אתם רוצים לבחור עורך דין לשון הרע מקצועי שיבצע את הניהול של התיק על הצד הטוב ביותר ויוביל את התביעה להצלחה, אל תתפשרו ובחרו רק עורך דין בעל ניסיון רב בתחום, עורך דין שכבר הגיש תביעות רבות על לשון הרע ואתם יכולים להיות בטוחים כי הוא מכיר היטב את התהליך הזה ואת החוק כולו.

נכון, ככל שתבחרו עורך דין עם ניסיון רב יותר, המחיר שלו יהיה גבוה יותר, אך יחד עם זאת זה בהחלט ישתלם לכם ויאפשר לכם להיות בטוחים יותר כי תגיעו להצלחה במשפט.

המלצות מאנשים שאתם מכירים

אם אתם מכירים אנשים אשר הגישו תביעת לשון הרע לאחרונה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לקבל מהם המלצות וחוות דעת על עורך הדין שניהל עבורם את התביעה. המלצות וחוות דעת כאלו יוכלו לאפשר לכם להרכיב רשימה של עורכי דין מובילים ומקצועיים בתחום אשר מבניהם תוכלו לבחור את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם ללא כל בעיה.

פגישה אישית

כדאי לקיים פגישה אישית עם עורך הדין בה תוכלו להתרשם מהמקצועיות שלו ולהרגיש האם יש חיבור אישי ביניכם ויהיה לכם נוח לעבוד איתו, או שלא ועדיף לכם לחפש עורך דין אחר.

עשה ואל תעשה בעת הגשת תביעת נזיקין

הרצון הגדול ביותר הוא לקבל פיצוי של מקרה ביטוח. את החלק הראשון אף אחד לא מתאר לעצמו שיקרה או מזמן אבל לעיתים אין שליטה על המקרים. זה יכול לקרות בדרך לבנק, פגיעה במדרכה או בור שהעירייה לא סגרה. כמו כן, זה יכול לקרות בדרך לעבודה או בעבודה עצמה. מה קורה לאדם שאיבד את כושר עבודתו? האם הפיצוי של הפציעה יספיק? מה על הכאב והסבל וחוסר יכולות לתפקד כמו בעבר? לצד הרצון להגיש תביעות נזיקין יש לא מעט אנשים אשר בוחרים לעשות זאת לבד ונתקלים בקשיים. מה כן לעשות ומה לא לעשות? כדי לעזור לכם להגיש תביעת נזיקין, הנה כמה דברים שחשוב לקרוא במאמר שלפניכם.

אספו את כל המסמכים וזכרו את כל הפרטים הקטנים

קודם כל לאסוף את כל המסמכים הנדרשים מגדול ועד קטן. המסמכים חשובים ביותר החל מהבדיקה הראשונית ועד לביקור אצל רופאים מומחים, פיזיותרפיה וכל בדיקה שיידרש מכם לשלם עבורה. אחרי הכול, אם תרצו לתבוע גם את ההחזרים בעד הטיפולים תהיו חייבים להיות מצוידים בכל המסמכים וכל הבדיקות שעברתם מתחילת הפגיעה ועד לזמן המשפט ואחריו. כמו כן, חשוב מאוד להגיש את המסמכים בסמוך לאירוע המקרה. להקפיד לרשום הכול בצורה מדויקת ולא לפסוח על שום דבר העלול להחשיד או חלילה לשלול מכם את הפיצוי הראוי. זה חשוב מאוד כי במסגרת התביעה יידרש מכם לתת את כל הפרטים והמסמכים המלאים של נסיבות והתרחשות האירוע בפועל.

איך עושים את זה עם עורך דין או ייעוץ מקצועי?

כדי שלא יקרה שהגשתם תביעה וישיבו לכם בשלילה, אתם חייבים ואף מומלץ לכם לפנות לעורך דין לענייני נזיקין המתמחים בתביעות נזקי גוף וכל השאר. הייעוץ הזה יסייע לכם ואף יקטין את הסברה כי לא תזכו בפיצוי ראוי. כך תוכלו גם אתם להימנע מטעויות ולהפנות את התביעה נגדכם. כאמור, חבל לנסות ולהגיש תביעת נזיקין לבד אם אין לכם ניסיון ואין לכם מושג כיצד להפיק הצלחה מהליך התביעה. רוצים לקבל פיצוי הולם ואף גבוה עבור הפציעה, הכאב והסבל? התמקדו בדרך הנכונה. פנו עוד היום לעורך דין לענייני נזיקין והבטיחו את הפיצוי המגיע לכם.

עורך דין הוצאה לפועל לשירותכם

אין ספק כי עורך דין הוצאה לפועל יהיה חיוני למדי בעבור כל אחד מכם אשר מתמודד עם הארגון הזה. בעזרתו של בעל מקצוע כזה תוכלו להבטיח כי תמצאו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם ובכל המובנים. כלומר יתאפשר לכם להיות במצב בו תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם להתמודד ובצורה יוצאת דופן עם האתגרים השונים.

אז שימו לב כי אתם ניגשים לאתגר ובצורה האחראית ביותר שישנה וזאת מכיוון שרק כך תוכלו להבטיח כי תמצאו את המענה הנכון לצרכים שלכם.

עורך דין הוצאה לפועלחיוני לכל אחד

אין זה משנה אם מדובר על סוגיה רצינית מול הוצאה לפועל או שמא מדובר בעניין פשוט יחסית. בסופו של יום שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל יהיו חיוניים ובעבור כל אחד מכם. היו בטוחים בדבר ובמאת האחוזים.

אז שימו לב כי אתם עושים את כל שאפשרי מבחינתכם וזאת מכיוון שרק כך תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם למצוא את המענה הנכון למצב בו אתם נמצאים בעצם.

בחירה בשירותי עורך דין הוצאה לפועל עם ניסיון

כיום אפשרי למצוא לא מעט עורכי דין שונים מהתחום וזאת כאשר כל אחד מהם עשוי להציע לכם פתרון מעט שונה. בכל אופן, אם תהיו מעוניינים לדעת כי יתאפשר לכם להתמודד מול הרשויות השונות ובצורה הטובה ביותר שישנה אזי כל שתצטרכו לעשות יהיה לוודא כי אתם בוחרים להיעזר בשירותיו של עורך דין וזאת כאשר אתם עושים את הדבר ובצורה האחראית ביותר שישנה.

אז שימו לב כי אתם ניגשים לעניין כולו וזאת כאשר אינכם מזלזלים בדבר בדרך. במידה ותדעו לעשות זאת אזי תוכלו להיות במצב בו האדם הטוב ביותר יעמוד לשירותכם. רק תצטרכו לוודא בעצם כי אתם מבצעים השוואה בין בעלי המקצוע השונים וזאת כאשר אתם בוחנים אותם בראש ובראשונה על פי הניסיון שלהם.

למה אתם מחכים עם הדבר בעצם? התחילו לפעול בהקדם וזאת על מנת שיתאפשר לכם להשיג את המענה המושלם לצרכים שלכם ובאופן המהיר ביותר שישנו.

ביטוח אובדן כושר עבודה – האם כדאי להתייעץ עם עורך דין כאשר עושים אותו?

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח המספק לנו כיסוי ביטוחי במקרה של מחלה או תאונה המונעים מאיתנו לעבוד בעבודה שלנו. ככזה מדובר בביטוח חשוב ביותר המספק לנו רשת ביטחון במקרה שאנו לא יכולים לעבוד ולתפקד כראוי. עקב חשיבותו הרבה של הביטוח עולה השאלה האם כאשר אנו חותמים עליו כדאי להתייעץ עם עורך דין אשר ייעץ לנו כיצד לבצע אותו ומה צריך להיכלל בו. התשובה לכך היא שלילית אין מה להתייעץ עם עורך דין על ביטוח אובדן כושר עבודה מכיוון שהוא לא יוכל להשפיע על חברת הביטוח לשנות את הפוליסה. עורך דין לא יסייע לנו רבות ועדיף אולי להתייעץ איתו עם קרות התאונה או המחלה.

ביטוח אובדן כושר עבודה – האותיות הקטנות

כאשר אנו עוסקים בביטוח אובדן כושר עבודה אנו צריכים לזכור כי מדובר בפוליסה הניתנת על ידי חברת הביטוח. ביטוח אובדן כושר עבודה מחזיק בתוכו עשרות תניות שאנו צריכים להכיר. אחת התניות החשובות המופיעה ב"אותיות הקטנות" היא שלא ישולם ביטוח אובדן כושר עבודה על ידי שתי חברות שונות. כלומר אין טען לעשות ביטוח כפול בשתי חברות שונות מכיוון שנקבל רק מחברת ביטוח אחת את הכסף המגיע לנו. זוהי תניה שלא רבים מכירים אך חשוב לשים אליה לב בכדי שלא נוציא סתם כספים מיותרים. ישנם אנשים המבטחים את עצמם על משכורת גבוהה מזו שהם מרוויחים אך מדובר בטעות מכיוון שבקרות מקרה הביטוח תתבקשו לספק הוכחות למשכורת שלכם ותקבלו רק עליה ללא קשר לסכום עליו שילמתם לפני כן.

על איזה עבודה מדובר כאשר אנו מדברים על ביטוח אובדן כושר עבודה?

שאלה נוספת אשר עולה כאשר אנו עוסקים בנושא ביטוח אובדן כושר עבודה היא איזה עבודה הביטוח מכסה. לשאלה זו יש משמעות מכיוון שככל שההגדרה בפוליסה מדברת יותר על עבודה מדויקת כך הכיסוי הביטוחי שלכם יהיה שלם יותר. כך לדוגמא אם נפצעתם בתאונה ואתם עובדים בעבודה משרדית אין בהכרח מניעה שלא תוכלו לבצע את העבודה שלכם. זוהי נקודה חשובה מאוד היכולה להוות את ההבדל בין תשלום הכספים המגיעים לכם לאי תשלום הכסף. זכרו זאת כאשר אתם חותמים על הפוליסה ומתלבטים מה להכניס בה. אל תהססו לפנות אל חברת הביטוח ולשנות את הפוליסה שהלה הציעה לכם מכיוון שהדבר יכול להוות הבדל רציני ביותר בזמן קרות התאונה או המחלה לתשלום הכספים המגיעים לכם.

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות במידה ונתפסים על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות הפכה להרבה יותר נפוצה היום ממה שהיא היתה בעבר, בעיקר בקרב צעירים, ולמרות המודעות הרבה והפרסומים הרבים על הסכנות בנהיגה בצורה הזו, עדיין רבים עולים על ההגה שהם אינם מספיק צלולים בכדי להפעיל את הרכב ולהגיע הבית בשלום.

אם כבר עשיתם מעשה שכזה ונתפסתם על נהיגה בשכרות, הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא לפנות אל עורך דין מקצועי בתחום, גם אם זה בשעת לילה מאוחרת. עורכי דין מומחים בתחום הפלילי זמינים 24 שעות עבורכם, ולא משנה מתי תתקשרו, הם יוכלו לתת לכם ייעוץ ראשוני ולהסביר לכם מה לעשות בכדי לא להעמיק את הבור אליו נכנסתם.

התנהגות נכונה מול השוטרים

פעמים רבות אנשים אשר נתפסו על נהיגה בשכרות לא שמים לב להתנהגות שלהם מול השוטרים שעצרו אותם, התנהגות אשר יכולה להוביל אותם לתסבוכת קשה יותר. פעמים רבות ההתנהגות הזו מגיעה כתוצאה מהעובדה שהם שיכורים, אך ישנם גם פעמים בהם הנהגים מנסים לצאת מהעניין ולנסות להוכיח לשוטרים כי הם לא שיכורים, ובכך מסבכים את עצמם עוד יותר.

לכן חשוב לפנות אל עורך דין כבר ברגע הראשון בכדי שיסביר לכם מה לעשות. למשל, הוא יסביר לכם כיצד תוודאו כי מכשיר הינשוף אשר באמצעותו השוטר מבצע את בדיקת השכרות מכויל, כך שהתוצאה בו תהיה מדויקת יותר. אלו דברים קטנים אשר יכולים להשפיע רבות על התיק שלכם, ולכן חשוב שתדעו אותם.

ליווי מלא לאורך כל הדרך

כאשר אתם פונים אל עורך דין מקצועי בתחום לאחר שנתפסתם בעבירה של נהיגה בשכרות אתם מקבלים ליווי מלא לאורך כל הדרך, עד לקבלת גזר הדין. ללא עורך דין אתם עלולים להסתבך יותר או לקבל עונשים קשים וללא פרופורציות למה שבאמת אתם צריכים לקבל, עונשים אשר ישפיעו על כל העתיד שלכם מאוחר יותר.

לכן אל תוותרו על ליווי של עורך דין, גם אם מדובר בנהיגה בשכרות ברמת אלכוהול נמוכה מאוד ואתם בטוחים כי תצאו עם עונש קטן, אם בכלל.

שירותיו המקצועיים של עורך דין מקרקעין

לא מעט פעמים בחיים אנחנו זקוקים לשירותיו של עורך דין מקרקעין, כך שבהחלט אפשר להבין אתכם אם גם אתם מחפשים היום את עורך הדין המוביל בתחום הזה. עורך דין לענייני מקרקעין יוכל להציע לכם שירות במגוון רב של מקרים, כמו לדוגמא:

 • כל מה שקשור למיסוי מקרקעין
 • רישום זכויות מקרקעין במנהל מקרקעי ישראל
 • הכנת חוזים של רכישה, השכרה ועוד

תחום המקרקעין הוא אחד מאותם התחומים שדרוש בהם ידע רב, ניסיון ובעיקר היכרות עם המערכת ועם החוקים. לכן בהחלט כדאי יהיה לבדוק לאיזה עו"ד שמומחה בתחום הזה אתם פונים, כי מה פתאום שתפנו אל חובבן שאינו מספיק מנוסה?

הדרך הנכונה לבחור עורך דין מקרקעין

כפי שאתם בוודאי מדמיינים לעצמכם, לא חסרים במדינת ישראל עורכי דין שמומחים בתחום המקרקעין. זה מה שהופך את בחירת עורך הדין הטוב ביותר לקשה, כי מה באמת אנחנו יודעים על איש המקצוע שאליו אנחנו פונים? ראשית, כדי לבחור עורך דין מקרקעין כדאי יהיה לקבל אודותיו כמה שיותר המלצות – בין אם זה אונליין מאנשים שאתם לא מכירים ובין אם זה מאנשים שיש לכם קשר אישי איתם. שנית, כדאי שתבררו לגבי הניסיון של עורך הדין כי בתחום הזה הרבה פעמים הניסיון הוא זה שעושה את ההבדל. עו"ד עם יותר ניסיון יקצר לכם תהליכים כי יש לו היכרות גדולה יותר עם המערכת ולכן זה נתון משמעותי כל כך.

שכר הטרחה של עורך הדין

עורכי דין לענייני מקרקעין בדרך כלל מרוויחים לא רע בכלל, כמו עורכי דין שמתמחים בתחומים אחרים. לכן ברור מדוע אתם חוששים מהתשלום שיהיה עליכם לשלם לעורך הדין שלכם וכדאי שתבררו את הנושא הזה כבר בתחילת התהליך. זה לא משנה אם אתם פונים אל עורך דין מקרקעין שיכין לכם חוזה או שייצג אתכם בתהליך תביעה כזו או אחרת, כי בכל מקרה עדיף לוודא ששכר הטרחה שלו אינו גבוה מידי. לא תמיד כאשר משלמים יותר לעורך הדין ניתן לצפות לתוצאות טובות יותר בסוף התהליך וחשוב לקחת זאת בחשבון.

הדרך לקבל את הפיצוי המגיע לכם כתוצאה מתאונות שונות

תאונות הן חלק מהחיים שלנו וזאת למרות שכולנו היינו שמחים לשלוט על כל מה שקורה לנו בחיים. התאונות עלולות ללוות אותנו בכל צעד בחיינו, בין אם זה במסגרת העבודה, הנהיגה בכביש או אפילו ההליכה במדרכה המסודרת ביותר שקיימת בעיר. מה שמשותף לכל התאונות השונות, מלבד חוסר הנוחות והנזקים שעלולים להיגרם לנו, זו העובדה שבדרך כלל יהיה מגיע לנו פיצוי. הגורם שיהיה חייב לנו את הפיצוי יכול להשתנות, כי לעיתים זו  תהייה חברת הביטוח, החברה שבה אנחנו עובדים, האדם שפגע בנו או העירייה שלא תיקנה את המפגעים ברחוב. מה שבטוח זה שלא משנה אם מדובר על:

 • תאונת עבודה
 • תאונת דרכים
 • נזקי גוף שונים

הרי שאתם צריכים עו"ד נזיקין שיוכל לעזור לכם, אז למה אתם מחכים? עורך דין כזה יוכל להקשיב לכם, ללמוד את הסיפור האישי שלכם ולראות כיצד הוא יוכל לסייע לכם והאם יש עילה לתביעה או לא.

כך תבחרו את עורך הדין שלכם

אם יש משהו שכדאי לכם לשים לב אליו כשאתם מחפשים עו"ד נזיקין, זו השאלה מה הוא מביא איתו ואם אתם יכולים לסמוך עליו. כלומר, זה שהמדינה מלאה בעורכי דין שיש להם התמחות בתחום הנזיקין זה טוב ויפה, אך האם באמת תוכלו לסמוך על כולם? לא בטוח. כדאי לכם לבדוק שאתם פונים לאיש מקצוע שמגיע עם הרבה: ניסיון, ידע והצלחות בעבר, כי מה פתאום שתיקחו סיכון ושתיפנו אל אדם שזה עתה סיים את לימודיו?

כמה תשלמו לעורך הדין שלכם?

בנוסף לכך שכדאי לכם לבדוק היטב לאיפה אתם פונים, מומלץ מאוד גם לברר כמה ידרוש מכם איש המקצוע עבור שירותיו. האם שכר הטרחה שדורש עורך הדין נראה לכם הגיוני? ובנוסף לכך, האם אופן התשלום מתאים לכם? יש עורכי דין שיסכימו שתשלמו להם רק במקרה של זכייה ואילו אחרים יעדיפו לקבל את שכר מראש ובלי קשר לתוצאות. חשוב לברר את הפרטים הללו לעומק מראש כי אין טעם להכניס את עצמכם להוצאות שלא תוכלו לדעת על כמה הן עומדות.

 

פטור מארנונה לנכס ריק

ארנונה היא אחד המיסים המשמשים כמקור הכנסה עיקרי של הרשויות המקומיות. ארנונה נגבית מכל תושב, שוכר ובעל נכס בשטח הרשות המקומית, ונקבעת בין היתר על פי סיווג השימוש בנכס: מגורים, תעשיה, מסחר, אחסון, משרד, ועוד.

במרבית הרשויות המקומיות, תעריפי הארנונה לעסקים שונים גבוה בהרבה מתעריף הארנונה למגורים. בנוסף, ישנו סיווג פנימי בקטגוריית העסקים, המדרג את חיוב הארנונה לבית העסק לפי סוג השימוש שלו: לדוגמא, משרד יחויב בסכום גבוה יותר למטר רבוע ביחס למפעל ייצור, ומפעל יחויב בתעריף גבוה יותר ממה שמוגדר כ"בית מלאכה".

אפשרויות להנחה ופטור מארנונה

על כל תושב ובעל עסק לדעת כי ישנן אפשרויות הקבועות בחוק לקבלת פטורים והנחות. תושבים בדירות מגורים יוכלו לקבל פטור בהתאם למצבם האישי במקרים של מחלה, גירושין, נכות ועוד. במגזר העסקי, רשויות רבות עשויות להעניק הנחות ופטורים מארנונה כאשר יש להן אינטרס ברור להימצאותו של העסק בתחומי הרשות. כגון, באזורים בעלי שיעורי אבטלה גבוהים, מפעלים ומבני תעשיה שיוקמו בו יזכו בהנחות משמעותיות. או במקרים של תעשיות עתירות-ידע שמושכות לאותה רשות תושבים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה.

פטור מארנונה  לנכס מעורב

פטור נוסף או הנחה משמעותית ניתן לקבל במקרה של נכס מעורב – נכס שנעשה בו שימוש לכמה צרכים, כגון מגורים ועבודה. זהו מצב נפוץ בקרב אנשים שמנהלים עסק או עובדים מבית המגורים שלהם, כאשר המטרה היא לאפשר תעסוקה הולמת במצבים בהם ישנו קושי לעבוד מחוץ לבית (נכים, אימהות חד-הוריות ועוד).

פטור מארנונה  לנכס ריק

זהו מקרה נוסף בו זכאים בעלי הנכס לקבלת פטור. מבנה שלא נעשה בו כל שימוש – בין אם מיועד למגורים ובין אם לעסק – ניתן לקבל פטור מתשלומי הארנונה לנכס ריק למשך חצי שנה רצופה. זה קורה לא פעם בבתי מגורים המשמשים להשכרה, כאשר בין שוכר למשנהו חולף זמן רב, או במבנים המשמשים כמשרדים מאותה סיבה. יש לדעת עם זאת, כי ניתן לממש את הפטור פעם אחת בלבד לאותו נכס עם אותם בעלים. תושבים ובעלי עסקים צריכים להיות ערים לכך כי הרשויות לא תמיד ששות להעיר את תשומת לבם באשר לזכויותיהם ולאפשרויות השונות לקבלת הנחה או פטור.

לשם כך יש להיוועץ במומחים לענייני מיסוי מוניציפאלי – ולהרוויח. עורך דין ארנונה, בן אליעזר ושות'. תובל 13 (בית אמריקה) רמת גן, 5252228 טלפון: 03-6954100 פקס: 03-6721310 דוא"ל: info@be-law.co.il

מתי כדאי לפנות אל עו"ד תעבורה?

לאחרונה ניתן למצוא יותר ויותר סיפורים על אנשים שהסתבכו עם עבירות תנועה, בין אם הם בצד הפוגע, ובין אם הם בצד הנפגע. לכן, כיום ניתן לראות ביקוש רב יותר לשירותיו של עו"ד תעבורה. עו"ד תעבורה הינו עורך דין הבקיא בכל דיני התעבורה, יש לו ניסיון רב בתחום, והוא יוכל לסייע לכם בכל בעיה הקשורה לתחום זה בצורה הטובה ביותר. למרות זאת, ומתוך ניסיון לחסוך בכסף, רבים דוחים את הפניה אל עו"ד תעבורה עד שכבר אין להם ברירה אחרת, אך מה שהם לא מבינים הוא שמדובר בטעות חמורה אשר יכולה לעלות להם ביוקר מאוחר יותר.

פנו אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר

ישנם מקרים רבים בהם אי נוכחות של עו"ד תעבורה יכולה לפגוע באדם. בין אם זה במהלך חקירה בה הוא מפליל את עצמו, בין אם זה במעצר על עבירת תנועה אשר מבוצע בניגוד לחוק או התנהגות שאינה הולמת של השוטרים. ישנם מקרים רבים בהם אנשים בטוחים כי הם יכולים לפתור את המצב בכוחות עצמם מבלי לפנות אל עו"ד תעבורה אך בדרך למעשה פוגעים בעצמכם וחופרים לעצמם בור שיהיה להם קשה מאוד לצאת ממנו.

לכן חשוב מאוד לפנות אל עו"ד תעבורה בכל בעיה, וכמה שיותר מוקדם. אל תדברו ואל תעשו שום דבר לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתייעצים עם עורך דין תעבורה מקצועי שינחה אתכם מה לעשות באותם רגעים ויפגוש אתכם מוקדם ככל האפשר.

בסופו של דבר, זה יחסוך לכם כסף

ישנם מקרים רבים בהם ככל שמחכים יותר ויותר עם הפניה אל עורך הדין, כך התיק הופך לסבוך יותר ולכן עורך הדין ידרוש סכום גבוה יותר על הטיפול בתיק. ישנם מצבים בהם כבר בהתחלה עורך הדין יכול למצוא פרט טכני אחד קטן ולסגור לכם את כל הבעיה, אך בכלל ההשתהות שלכם בפניה אל עורך הדין הזה אתם מסתבכים בעלויות גבוהות יותר. לכן, אל תנסו לחסוך. בכל בעיית תעבורה פנו אל עורך דין מומחה שיעזור לכם, וכמה שיותר מהר!

מתי נזדקק לחוקר פרטי?

חקירות הוא תחום עם הרבה פנים . כדי לנהל חקירה או לעסוק בנושא חשוב מאד להיות חד, מהיר ועירני. ישנן שיטות פעולה לניהול חקירה במגוון רבדים שונים ועם כל זאת חשוב מאד לשמור על חיסיון מלא, סקרנות מצד אותו חוקר, וכמובן להביא את התוצאה הסופית. בהחלט לא פשוט אבל חוקר פרטי רואה בזה שליחות. ומטרה אחת ברורה שיש לעמוד בה והכל בזמנים מוגדרים.

 

למי נחוץ חוקר פרטי?

לכל אחד יש סיטואציות בחיים שמעמידות בפני אתגרים שונים, אבל כאשר מדובר בהזמנת חוקר פרטי הסיבות הן רבות כמו: חשד לבגידה מצד האישה או הבעל, חשד לגניבה אם זה בתחום העסקי או הפרטי, גניבות רכבים ועוד. כדי שהחקירה תתנהל בצורה מקצועית, יעילה וסודית צריך לדלות הרבה פרטים ולעבוד בסבלנות כדי להגיע לתוצאות הרצויות. חוקר פרטי עובר הכשרה ולימוד על מנת לדעת את כל הפעולות הנדרשות , יחד עם זאת תכונות כמו: סבלנות , זריזות, דיוק הם חלק מהתכונות ההכרחיות שכל חוקר פרטי צריך שיהיו לו.

 

חקירות רבות- חוקר פרטי אחד

סוגים רבים של חקירות קיימות בתחום ובניהן: חקירות כלכליות, חקירות אישיות, חקירות עסקיות ועוד. אם אתם פונים לסיוע מחוקר פרטי חשוב מאד שיעסוק בתחום החקירות שאתם זקוקים לו, יהיה הרבה יותר אפקטיבי ומקצועי. עם השנים נוספו יותר ויותר חוקרים פרטיים בתחומים שונים ולכן יש למצוא חוקר פרטי אמין, ובעל ניסיון שיידע כיצד לערוך ולנהל את החקירה בצורה מושכלת ונבונה ויגיע לחקר האמת. התחום הזה הוא רגיש מאד ורק חוקר פרטי מיומן יידע לבצע את העבודה בצורה טובה.

 

חוקר פרטי עושה גם מעקבים בעת הצורך ודרוש לו ציוד מתאים אם זה משקפת, מכשירי האזנה , מצלמות ועוד. מעקבים נועדו לאסוף ראיות ולהוכיח אותן בשטח. חוקר מנוסה יידע כיצד להגיע לראיות האלו בדרך חוקית ומקצועית. לאחר שיש ראיות והן מתועדות ניתן להגיש אותן לבית המשפט והם קבילות ויכולות לשפוך אור על החקירה המתבצעת.

 

לפני שפונים אל חוקר פרטי יש לבדוק כי יש ברשותו את כל האישורים הרלוונטיים לעסוק בתחום, רישיון ממשרד המשפטים. גם המלצות על חוקר פרטי מאדם שמכירים בהחלט יעזרו , כך תוכלו להרגיש הרבה יותר בטוחים שאתם יכולים לסמוך על החוקר שיבצע את עבודתו נאמנה.

 

 

עורך דין תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה? מי יכול לעזור במקרה של תאונת עבודה? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

על תאונות עבודה

תאונות עבודה הן כל מקרה בלתי מתוכנן, שגורר אחריו נזק גופני או נפשי במהלך פעילות של מקום העבודה. בדרך כלל מדובר על תאונות, שקורות במהלך העבודה וכחלק מביצוע העבודה כמו נפילה מגובה, פציעה מכלי עבודה ועוד. יחד עם זאת, תאונות עבודה יכולות להיות גם תאונות, שקורות במהלך פעילות במסגרת העבודה, שאינן במהלך שעות העבודה. לדוגמה, במהלך נופש ממקום העבודה, השתלמות וכדומה.

כתובת לעזרה

עורך דין תאונות עבודה הוא הכתובת שלכם למקרים של תאונות עבודה. עורך דין, המתמחה בתחום תאונות העבודה, עוסק בתחום של דיני נזיקין וזוהי תת ההתמחות שלו. במידה ונפגעתם במהלך העבודה, בדרך אליה או ממנה או במהלך פעילות במסגרת העבודה, תוכלו לפנות לעזרתו של עורך דין מתחום זה.

מה הוא עושה?

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה מתחיל למעשה כבר בשלב הייעוץ. ראשית, ניתן לפנות אליו במטרה להבין מהן הזכויות שלכם וכיצד ניתן לקבל אותן. לאחר מכן, ניתן להגיש באמצעותו תביע כנגד הביטוח הלאומי או מקום העבודה לקבלת הפיצויים הקבועים בחוק בהתאם לאופי הפגיעה כתוצאה מהתאונה.

אל חשש!

פעמים רבות, נפגעי תאונות עבודה מהססים להגיש תביעה כנגד מקום העבודה מחשש לפגיעה במקום העבודה עצמו. לכן חשוב להבין, שמרבים המעסיקים מבוטחים כנגד תאונות של עובדים ולכן התביעה היא למעשה, נגד חברת הביטוח ולא נגד המעסיק עצמו.

מה להביא?

כאשר אתם פונים לשירותיו של עורך דין תאונות עבודה, חשוב להביא אתכם את כל המסמכים הרפואיים וכל תיעוד אחר שברשותכם. ככל שיהיו בידיו יותר מסמכים ואמצעי תיעוד, כך יהיה לו יותר קל להוכיח את אופי התאונה ואת השפעתה עליכם בבית המשפט. למעשה, כבר ברגעים שלאחר התאונה מומלץ לצלם את כל מה שרלוונטי לתאונה וגם לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, אשר ישרתו אתכם בשלב מאוחר יותר ויעזרו לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם בגין אבדן כושר עבודה למשך התקופה המדוברת.

סיוע משפטי בדיני נזיקין

אם אתם רוצים לקבל סיוע משפטי בתחום של דיני נזיקין אתם תצטרכו לפנות אל עורך דין שיוכל לסייע לכם, תחום דיני הנזיקין דן אודות תיקים משפטיים של תאונות, רשלנות ופגעי גוף ונפש. אפשר לומר שתאונות דרכים, לשון הרע ורשלנות רפואית אלו תחומים שכלולים בדיני הנזיקין, ואם אתם צריכים להתמודד עם מצב כזה, אתם תהיו חייבים לשים לב שאתם בוחרים לפנות עורך הדין המתאים.

סיוע משפטי מעורך דין

להתמודד עם דיני נזיקין זה דבר שאתם לא יכולים לעשות לבד באופן מוצלח, וזאת בהנחה שאין לכם הכשרה משפטית. תבינו שאם אתם רוצים פשוט לממש את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר, אתם פשוט תהיו חייבים ליצור קשר עם עורך דין מומחה שיוכל לעזור לכם. אתם יכולים להיות בטוחים שהדבר הזה יעזור לכם לא מעט במימוש הזכויות שלכם באופן אופטימלי בסופו של דבר.

תזכרו שהיעזרות בעורך דין מתאים זה דבר שיכול לשחק לטובתכם, ואם רק תבחרו בעורך דין מספיק מוכשר ומיומן אתם תוכלו לראות איך מימוש הזכויות שלכם בתיק המשפטי זה דבר פשוט מאי פעם. מבחינתכם אתם רק תהיו צריכים לספר לעורך דין על המצב שאליו נקלעתם והוא כבר יצטרך למצוא את הפתרון הרלוונטי עבורכם מבחינה משפטית. פשוט תדאגו לעשות זאת ותראו איך הדבר הזה ישתלם לכם במיוחד בסופו של דבר.

למצוא עורך דין מתאים

עורכי הדין בארץ הינם רבים למדי וזה יכול להיות לא פשוט בכלל בעבורכם למצוא עורך דין נזיקין שיהיה מספיק טוב בשביל הצרכים שלכם. אין לנו ספק בכלל שחשוב לכם לדעת שאתם תקבלו תמורה הוגנת בעבור הכסף שלכם, אבל מבחינתכם זה יהיה חשוב לדעת שאתם באמת יכולים לקבל את מה שאתם רוצים בתמורה למחיר סביר לחלוטין. אנו יכולים לומר לכם שישנם מספר פרמטרים שיכולים להפריד ביניכם לבין עורך הדין שאתם מחפשים, והפרטמרים הללו יהיו המחיר של עורך הדין, הניסיון המקצועי שלו וההכשרה שרכש במוסד הלימודי.

תבחנו היטב כל אחד מן הפרמטרים שהוזכרו לעיל ותעשו כל מה שנדרש בכדי לוודא בעצם שאתם עובדים עם איש מקצוע שידע כיצד לענות על הדרישות שלכם ולהפוך את התיק המשפטי שלכם לכזה שישחק לטובתכם בסופו של דבר. פשוט אל תחששו לפעול בהקדם ולפנות אל הגורמים הרלוונטיים בכדי להריץ את התיק המשפטי שלכם כבר בזמן הקרוב. אל תמתינו עם זה אף לא רגע נוסף.

עו"ד נזיקין

תחום המשפט בארץ ובעולם הוא די מסועף ומורכב, כולל המון תתי-נושאים מגוונים הנוגעים לרמות התקשורת השונות בין בני אדם שונים. כך, עורך דין בתחום נזיקין נוגע לנושא קבלת פיצויים והחזרים תמורת נזק שנגרם לתובע. הנתבע יכול להיות ארגון ציבורי או מסחרי כלשהו, ובאותה המידה להיות גם אדם פרטי. המאפיין העיקרי הינו שנגרם נזק לרכוש, לנפש או לאיכות החיים של התובע, והמטרה של בתי המשפט במקרים אלה הינה להכריע האם הדרישה מוצדקת ולקבוע את גובה ההחזר.

כיצד נעשה הליך תביעות נזיקין?

במקרים מסוימים, ניתן לנהל את תביעת הנזיקין בבית המשפט לתביעות קטנות, כאשר העניין אינו עולה על סכום של 6,000 ש"ח (כאשר מדובר בפגיעה רגעית בפרנסה, או תוצאות של פגיעה ברכוש), אך לרוב כשמדובר בנזקים משמעותיים יותר, הגיוני יותר לפנות לעורך דין מומחה בתחום הנזיקין, שיאגד בצורה מסודרת ומותאמת מבחינה משפטית את כל הנתונים לגבי הנזק שהוסב, תוך שמירה ממוקדת על כל הפרטים הקטנים. כמו כן, פעמים מדובר בנושאים די טעונים, בין אם מדובר בנזק שהוסב על ידי אדם קרוב (לדוגמא: כאשר אישה הגישה תלונת שווא כנגד בעלה, גרמה לפגיעה בשמו הטוב שבסופו של דבר הביאה לפיטוריו מעבודתו), או על ידי גורם רפואי כלשהו המואשם ברשלנות רפואית. על מנת להציג בצורה מסודרת את כל טענות התובע במסגרת בית המשפט, יש להביא את כל המסמכים, להתכונן מראש עם עורך הדין. לבסוף, בית המשפט נותן את פסיקתו וקובע את גובה התשלום במידה ונמצא עילה לדרישתו.

חשיבות עורך הדין

גם במקרים בהם האשמה של הצד הנתבע הינה ברורה לעין, לכאורה, חשוב מאוד למצוא את עורך הדין נזיקין הטוב והאיכותי ביותר, שילווה אתכם לכל אורך הדרך ויעשה זאת בצורה שלא תשאיר שום מקום לספק. בעניין זה אין תחליף לניסיון בתחום הנזיקין באופן כללי. ניתן להתרשם מפסקי דין של עורכי דין בהליכים בהשתתפותם של עורכי דין שונים, ועל בסיס זה לבחור את זה שנראה לכם המבטיח ביותר. כמו כן, יש מאפיינים ספציפיים מאוד בתחום רשלנות רפואית לעומת הפללת שווא, לכן תמיד מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום המדובר. משרד עורכי הדין של אילן ג'ורג'י בנה לעצמו מוניטין נרחב בתחום הנזיקין, כולל הישגים רבים במגוון משפטים, ואחוז הצלחה גבוה ביותר. אילן ג'ורג'י ידאג לבנות עבורכם את התיק המקצועי ביותר, שישיג את המטרה בצורה מהירה, יעילה וכמה שיותר נקייה ועם כמה שפחות עוגמת נפש.

מהו תפקידם של עורכי הפטנטים?

אחד משיאיו הקריירה של כל ממציא, הן כזה שפועל בתחום ההמצאות באופן ישיר והן אלה שפועלים באופן עקיף, זה הרגע בו הוא מגלה שעלה על פטנט מסוים, כלומר יצר משהו יש מאין או שלקח דבר ישן ושכלל אותו באופן כזה שהשכלול שהוא עשה הוא למעשה פטנט חדש לכל דבר. מדובר בשיא מאחר ושמו ייחרט לנצח כממציא הפטנט ואם הוא מספיק חכם מבחינה כלכלית, הוא יכול להתעשר מכך.

על מנת להירשם כבעל פטנט עליו לפנות אל עורך פטנטים אשר יעזור לו לרשום את המצאתו כפטנט. לשם כך עליו להכיר עורך פטנטים ומן הסתם לדעת מה עושה אותו עורך וכיצד הוא יכול לעזור לו. במאמר זה אנחנו נציג את תכונותיו של עורך פטנטים ומה בדיוק הוא עושה.

עורך פטנטים הוא למעשה בעל ידע משפטי וטכנולוגי שמאפשר לו לרשום פטנטים של ממציאים שונים. חשוב לציין שעורך פטנטים יכול לעבוד באופן עצמאי ובכך לסייע לקשת רחבה של ממציאים ומצד שני, הוא יכול לעבוד בחברה ולסייע לה באופן ספציפי בנושא, מידע מקיף מהו תפקידם של עורכי פטנטים ניתן למצוא באתר חברת מאיה פטנטים ולידע כללי חברות גדולות כמו אפל או גוגל מחזיקות עורכי פטנטים משלהם שיסייעו להם לרשום את הפטנטים השונים שלהם.

עורך פטנטים בתפקידו נדרש לעמוד מול רשם הפטנטים ולייצג את הממציא בכל הליכי הרישום, זה נכון לא רק בהליך הרישום הפורמאלי אלא גם בהליכים עתידיים, במידה ויהיו כאלה, בבית המשפט, הן לגבי ההמצאה והן לגבי הפטנט. יש לציין שישנם עורכי דין שהם גם עורכי פטנטים אך לרוב מדובר בשני מקצועות שונים ולו מהעובדה הפשוטה, שעורכי דין מעדיפים להתעסק בצד המשפטי ולא להתעסק בכל הנושא הטכנולוגי שדורש ידע שונה לגמרי.

עבודתו של עורך פטנטים כמי שמייצג את הממציא בבית משפט או מול רשם הפטנטים או מול גורמים אחרים, באה לידי ביטוי במקרים בהם הממציא מעוניין לקבל אישור להיות מונופול על המצאת הפטנט, רישום סימני מסחר, הגשת בקשות לרישום פטנטים זרים, וכן במקרים בהם הוא נתבע על ידי ממציאים אחרים בטענה לגניבה או חיקוי או במקרים בהם הממציא מגיש תביעה כנגד ממציאים אחרים או גורמים שונים אשר מבקשים לפגוע בהמצאתו או ברישום שלו. במקרים הנ"ל יהיה זה עורך פטנטים אשר ייצג אותו, לעיתים בנפרד מעורך דין ולעיתים במקומו.

חשוב לציין שהחוק הישראלי מחייב להשתמש בעורך פטנטים ורק הוא רשאי לייצג את הממציא בפני רשם הפטנטים ועל כן עליו לעבור מבחני רישוי על מנת לעסוק בתחום.

 

סכסוכי אחים ואחיות ופתרונם באמצעות הליכי גישור

זה קורה במשפחות הכי טובות, או יותר נכון זה יכול לקרות בכל המשפחות. סכסוכים בין אחים ואחיות כשלרוב הסיבה היא ענייני כספים כמו מתנה שאחד ההורים נתן למי מהילדים בעודו בחיים או סכסוכים שפורצים לאחר שההורים הלכו לעולמם בנוגע לירושה שהשאירו ומיד לאחר מכן פורצת מלחמת עולם כשכולם נפגעים ממנה, ללא יוצא מהכלל.

במקרים רבים סכסוכי אחים ואחיות בתוך המשפחה מעלים מן האוב רגשות כמו, טינה, קנאה תחושות קיפוח, כעס ועוד רגשות שלילים שרק שהמתינו בזמנם בשקט ועם ההזדמנות הראשונה הם פורצים בעוצמה אדירה כשלעיתים הצד השני נשאר המום מעוצמת הזעם והטינה.

תחשבו לרגע שבמקרים כאלה ולרוב כשמדובר בסכסוכי ירושה, המשפחה מגיעה לדיונים בבית המשפט ומתחילים לצעוק, לגדף ולאיים אחד על השני והדבר מוביל למראות לא נעימים, בלשון המעטה.

במקרים רבים, בית המשפט יציע לצדדים כבר בדיון הראשון לנסות ולסיים את הסכסוך בין האחים והאחיות באמצעות הליכי גישור, שכן בשל העבודה שלרוב מדובר בסכסוכים מלאי אמוציות ניתן באמצעות הגישור לא רק להתייחס לסכסוך הירושה, אלא גם לתחושות שכל אחד מבני המשפחה  מרגיש וכך ניתן לא רק לפתור את הסכסוך ולהגיע להבנות, אלא גם לאחות את הקרעים המשפחתיים.

בגישור משפחתי, כל האחים והאחיות יושבים יחד באותו שולחן כשאתם יושב המגשר שהינו אדם ניטראלי בעל יכולות גבוהות להיות רגיש ואמפטי וגם יכולת לנהל סכסוך בצורה כזו שכל אחד יביע את עצמו באופן מכבד ובונה ולא רק באמצעות צעקות והאשמות האחד כלפי השני.

יחסים בתוך המשפחה, הם יחסים מאוד עדינים ורגישים ולעיתים כל מילה או תנועת גוף יכולה להשפיע על אחד הצדדים, לכן בגישור כבר בפגישות הראשונות המגשר ייתן לכל אחד ואחד להביע את עצמו ולומר את כל מה שיש לו לומר, גם אם זה לא פשוט לצד השני לשמוע את זה.

זה חלק מהתהליך לשחרר ולדבר על כל מה שרובץ על כל אחד מבני המשפחה, גם אם זה משהו שהתבשל אצלו עמוק בפנים במשך שנים.

חלק מסוד הקסם בגישור משפחתי שלאחר שכל אחד שחרר את מה שהיה לו על הלב, הוא מרגיש יותר רגוע והנה פתאום אפשר להתחיל לדבר על הסכסוך בהגיון וממקום מקדם, הרי פעמים רבות כסף זה רק תירוץ לריב כשמאחורי הסכסוך הכספי מסתתרים דברים אחרים כמו, רצון להישמע, לקבל תשומת לב, רצון לקבל הכרה, רצון לקבל אהבה ולהרגיש שווה בין שווים בתוך המשפחה.

את כל הדברים הללו אנו מעלים בגישור, בד בבד עם הצעות ופתרונות כיצד לפתור את הסכסוך שנוצר ובסופו של יום ההבנות אליהם יגיעו בני המשפחה יגובשו להסכם ברור שיאושר בבית המשפט.

כשמדובר בסכסוך משפחתי שנוגע לירושה, הדבר האחרון שכנראה המנוח או המנוחה היו רוצים זה שהילדים שלהם יריבו, בגישור משפחתי ניתן לפתור את הסכסוך אם יש רצון אמיתי של כולם ולבסוף לאחות את הקרעים, זה הדבר שחשוב באמת, זו ירושה שכל הורה היה רוצה להשאיר אחריו- איחוד בתוך המשפחה.

עסקים והייטק

מסמכים משפטיים מחייבים תרגום מקצועי נאמן למקור משום שהם משמשים מסמך משפטי לכל דבר. רק תרגום משפטי מהימן יוכל לעמוד במשימה רצינית זו

מסמכים משפטיים נחשבים לכאלה כאשר הם משמשים להסכמות חוזיות שונות או נכתבים במצבים שבהם אנחנו חייבים להשתמש בעד מקצועי הנקרא נוטריון, לצורך ניסוח וחתימה על המסמך. מסמך משפטי מסדיר בדרך כלל יחסי ממון, חוזים והסכמות, שותפויות וסטטוסים זוגיים, הגירה ומעמד אזרחי וכדומה. מכאן נובעת חשיבותו של התרגום המשפטי המדויק. רק אנשי מקצוע שהם גם משפטנים בהשכלתם יוכלו לתרגם נכון ובמדויק את המסמכים. תרגום משפטי נבדל מתרגום אחר בכך שהמונחים אינם נזילים ואינם ניתנים לפרשנות אחרת. הם נוקשים, קפדניים ואינם יכולים להשתנות, אחרת הם משנים לחלוטין את משמעות המסמך כולו.

תרגום אמין

תרגום אמין של מסמך משפטי מחייב היכרות עם המונחים הנדרשים בשתי השפות. לא תמיד זה נשמע אותו דבר אבל הכוונה היא תמיד אותה הכוונה – אותו צעד חוקי אותה הסכמה שקיבלה תוקף של נוטריון, כל אלה מחייבים תרגום משפטי קפדני ומחמיר. המסמכים רגישים ברוב המקרים ועוסקים בדיני נפשו ורכוש, ולכן חובה להקפיד שהתרגום המשפטי נאות ומקצועי. משמעות של מונח שלם שמעגן זכויות וחובות עלולה להשתנות במקרה שבו המתרגם בוחר לסטות מכוונת המקור. משמעות המסמך עלולה להיפגע ואתה גם מעמדו של האיש הנדון במסמך.

לתרגם לשפת אם

תרגומים בכלל מתורגמים תמיד לשפת האם של המתרגם, משום שרק אז הם נשמעים נכון לא רק מבחינת הדקדוק אלא גם המשלב. במקרים כאלה, גם אם המונחים המשפטיים יהיו נכונים אבל זאת לא תהיה שפת אם, כל המסמך עצמו לא יישמע טבעי ונכון. תרגום משפטי נכון הוא כזה המשלב ידע מקצועי בחום השפט עם ידיעת השפה על בוריה, כדי שהמסמך לא ייראה כאילו תורגם על ידי מכונה. זה פוגם באמינותו כשהמתרגם המשפטי אינו רהוט בשפה, ולכן המסמך עלול לאבד את תוקפו החוקי ולגרום לנזק לבעליו. עם זאת, בתרגום כזה הכל נשאר כמו במסמך המתורגם ולא מוסיפים או גורעים מלשון החוק והמנוסח בשפה משפטית שם.