חוק אחריות קבלני שיפוצים

רישום קבלן רשום

תחום שיפוצי הדירות הוא תחום פרוץ יחסית. מכיוון שכל אחד יכול לעסוק בתחום השיפוצים כיום ומכיוון שאין כמעט רגולציה בנושא, וועדת הכלכלה קבעה את חוק קבלן שיפוצים. חוק זה מחייב את קבלני השיפוצים לתת אחראיות על כל עבודה שהם מבצעים. מדובר על חוק חשוב מאוד אשר מאפשר לכל אדם מן השורה להבין מיהו קבלן רשום שכדאי לסמוך על שירותיו ומיהו קבלן לא רשום או קבלו בהחלט אי אפשר לסמוך עליו.

חוק אחריות קבלני שיפוצים – במה מדובר?

מדובר על הצעת חוק אשר גובשה לפני כמה שנים שבגינה כל קבלן נדרש לתת אחראיות על שיפוצים או הליכי בנייה שהוא מבצע. הצעת חוק זאת חודשה והיא הציעה להפחית את מחיר השיפוץ המינימלי לשם קבלת אחראיות על עבודת השיפוץ ממחיר של 44 אלף ₪ למחיר של 20 אלף ₪. בהתאם להצעת החוק המדוברת, אם הצדדים השונים לא מגיעים להסכמה אחרת, קבלן השיפוצים חייב לתת אחראיות על כל עבודת שיפוצים או בנייה שהוא מבצע בסדר גודל של 20 אלף ₪. הקבלן יוכל לקבוע תקופת אחראיות שונה מזאת שנקבעה על נכס חדש, אך האחראיות לא תהיה קצרה משנה.

כיצד חוק אחריות קבלני שיפוצים יסייע לכם לבחור קבלן שיפוצים?

אם אתם תוהים כיצד חוק אחריות קבלני שיפוצים יסייע לכם לבחור קבלן שיפוצים, הרי שמדובר על חוק שיכול לגרום לכם לזהות מי מהקבלנים מציע שירות אמין ונחשב לקבלן רשום ובאיזה קבלנים לא כדאי לבחור. קבלן רשום, מחויב להעניק תקופת אחריות של לא פחות משנה על כל עבודת שיפוצים שהוא מבצע בסדר גודל של 20 אלף ₪ בהתאם לחוק. קבלן לא רשום שאיננו חש מחויב לחוק, גם לא יציע אחריות על תהליך השיפוץ שהוא מבצע ולא משנה כמה כסף תשלמו לו עבורו.

בחירת בקבלן רשום עבור שיפוצים היא ללא ספק דבר חשוב מאוד. קבלן רשום הוא קבלן אשר ניתן לסמוך עליו שיבצע את עבודת השיפוץ בצורה הטובה ביותר בביתכם וכן, יציע אחריות על השיפוץ אותו ביצע, בהתאם לחוק.

עוד על החוק באתר מכלל

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?