עבירות סמים בצבא – כל מה שצריך לדעת

עבירות סמים בצבא

המלחמה בסמים מתנהלת גם באזרחות אבל בצבא אפילו יותר. הרציונל הוא שחיילי צה"ל מגנים על שלומם של אזרחי ישראל וסמים עלולים לשבש את כושר השיפוט, את היכולת המבצעית ולסכן את המדינה כולה.

לכן הצבא אינו מקל ראש בכל ענייני סמים. אם אתם נעצרתם בחשד לסמים, חפשו עורך דין צבאי מקצועי ומומחה.

עבירות סמים

עורך דין לעבירות סמים בצבא מספר כי בצבא אין הבדל בין סמים קלים לסמים מסוכנים וכולם נכללים תחת ההגדרה המחמירה ולכן שימוש בסמים בזמן השירות הצבאי נחשב לעבירה פלילית ומיד כשיגיע החייל לחקירה יפתח נגדו רישום פלילי. הדין הצבאי מכליל בהגדרה שימוש בסמים בין שהחייל השתמש בעצמו בסמים, רק החזיק אצלו או החזיק כלים המשמשים לשימוש בסמים.

בית הדין הצבאי

יש מי שיופתע לשמוע שבית הדין הצבאי מתעסק הכי הרבה עם עבירות סמים וכל יום נשלחים חיילים למאסרים בגין שימוש בסמים בזמן השירות. חייל שנמצאו הוכחות לגביו על שימוש בסמים או החזקתם, ייעצר מיד ויועמד למשפט. מרגע זה חשוב ביותר להיוועץ בעורך דין צבאי אשר יוחלט להנחות את החייל כיצד לנהוג ולהקטין את חומרת הדין.

חקירות צבאיות

הצבא מפעיל מערך של חיילים סמויים כדי להילחם בתופעת הסמים. מטרתם של חיילים אלה היא למצוא חיילים שמעשנים סמים, מגדלים אותם, סוחרים בהם. הצבא אוסר על שימוש בסמים גם בימי החופשה של החייל וסופי שבוע.

במקרים בהם יש חשד כלפיכם לשימוש בסמים. החיילים החשודים הללו מוזמנים לחקירה לאחר שנודע על כך לחוקרי מצ״ח. אם אתם אכן משתמשים חשוב לא להגיע לחקירה במצב זה, אלא לפנות אל עו"ד צבאי אבי פינרסקי . עורך הדין יוכל לפגוש אתכם עוד לפני החקירה ויחקור אתכם בעצמו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?