ייפוי כוח מתמשך – מה זה בדיוק?

ייפוי כוח מתמשך - מה זה בדיוק?

מה זה ייפוי כוח מתמשך? מתי צריך אותו? וכיצד מנפקים מסמך כל כך חשוב? אם אתם רוצים להטיב עם העתיד שלכם, או לשפר את איכות חייו של אדם קרוב שעלול לאבד את היכולת לבצע החלטות נכונות בעצמו – כדאי שתכירו את המושג הזה לעומק.

ייפויי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי שמטרתו לאפשר לכול אדם מעל גיל 18 לבחור אדם מטעמו אשר הוא סומך עליו לקבל החלטות עבורו בזמנים בהם שיקול הדעת ו/או יכולת קבלת החלטות תפגע. לדוגמא: מצב בו ישנו אבחון מוקדם של דמנציה, שעם התפתחות והתקדמות המחלה לאדם פוחתת היכולת לקבל החלטות נכונות לגבי עתידו. בשלב טרם אבחון הדמנציה, כלומר כאשר האדם עדיין כשיר לקבל החלטות בעצמו,  הוא יוכל לבחור באדם אשר הוא סומך עליו ולמנות אותו כמיופה ייפוי ובכך לבצע החלטות למען המשך חייו ובשלב בו או לא יכול להחליט בעצמו.  ההחלטות יכולות להיות בטווח רחב של דברים החל מפעולות בחשבון הבנק, להחליט לגבי טיפולים רפואיים ועד קביעת סדר יומו כך שיוטב לו.

ייפוי כוח – מדובר במסמך משפטי חשוב

חשוב לדעת כי ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי לכול דבר. את המסמך חותמים מול עורך דין המומחה בתחום זה, ועבר הכשרה מתאימה. הממנה ומיופה הכוח הנבחר נדרשים לחתום בנוכחות עורך דין על המסמכים הנדרשים. יש להגדיר את התחומים והסמכויות הנדרשות, ניתן לבחור יותר מיופה כוח אחד, ניתן לחלק סמכויות בין מיופים כוח שונים. את המינוי מבצעים כאשר הממנה מבין את המשמעות והתוצאות של מינוי מיופה כוח מטעמו.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

איך מתמודדים עם הוצאה לפועל

בהקשר משפטי, הביטוי "הוצאה לפועל" משמש לתיאור תהליך ביצוע צו משפטי. בעולם הכתיבה המשפטית ישנם שני סוגים של עורכי דין הוצאה לפועל: אלו הכותבים את

קרא עוד »