מתי נזדקק לעורך דין להקפאת הליכים?

הליכים משפטיים נגד חייב מביאים אותו לא פעם למצבי ביש. הוא ניצב מול שוקת שבורה באין לו יכולת להסדיר את החובות ולהרגיע את הנושים. אך ההליכים שנוקטים מולו טורדים את מנוחתו ולא מאפשרים לו לבדוק מהן האפשרויות שלו לשקם את עצמו מבחינה כלכלית. הוא עסוק ראשו ורובו במענה לנושים ובהתמודדות מול הליכים משפטיים. 

לעשות סטופ ולאפשר כיוון חדש

במצב כזה צריך החייב לדעת שיש לו דרך לעזור לעצמו לצאת מהסבך המעיק הזה. כיצד? באמצעות הקפאת הליכים. מדובר על צעד ראשון בתהליך חדלות פרעון ופשיטת רגל. צעד זה עוצר את ההתנהלות הפרטנית של כל אחד מהנושים מול החייב. זאת כדי לאגד את כלל הפעילות של הנושים מול החייב בצורה יעילה ומאפשרת יותר החזרים. בשלב זה ימונה כונס נכסים רשמי שהוא ממונה על כלל ההחזרים של החייב. כך מונעים בשלב זה את הפעילות הפרטנית של הנושים שפוגעים בשלוות הנפש של החייב. 

השלב הבא – בחינת יכולת ההחזר

לאחר שבוצעה הקפאת הליכים וכל הנושים הבינו שכעת יהיה להם נכון להפסיק להטיל את הלחץ שלהם על החייב, התיק עובר לידיו של כונס נכסים שעובד עם החייב במטרה לבחון את יכולות ההחזר שלו. בתהליך זה בוחנים את ההכנסות מול ההוצאות של החייב. בודקים את הסכום הפנוי שהוא מסוגל לעמוד בהחזר שלו בקביעות. את הסכום הזה הוא יחזיר מידי חודש והוא יחולק בין הנושים על פי החלטותיו של כונס הנכסים. בצורה כזו מסוגל החייב לעמוד בצורה מכובדת בהחזרים, בלי שיטילו עליו עול ולחצים מכלל הנושים. חשוב כמובן לבחור עורך דין להליך מחיקת חובות מקצועי וטוב לשם ביצוע הקפאת הליכים באופן מקצועי וטוב אשר יוליך את החייב לשלווה ולשיקום כלכלי.

למידע נוסף ניתן לפנות לעורך דין לפשיטת רגל אביתר כהן

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?