נוטריון לאנגלית – לא סתם יש ביקוש

לבטח שמתם לב לביקוש גובר ומתגבר של אזרחים ישראליים לשירות של עורך דין נוטריון עבור תהליך בירוקרטי להצגת מסמכים למוסדות בירוקרטיים. זהו תהליך שלא כולם יכולים להתמודד איתו ולכן הביקוש עבור עורך דין בתחום עלה.

תהליך זה רלוונטי גם עבור רישום למכללה ולאוניברסיטה ואף מתקיים בצורה בירוקרטית שדורגת שצגת מסמכים מתורגמים וגם מאומתים. זוהי דרישה רלוונטית לארצות הברית או בריטניה היות ואנגלית היא שפת מקור רשמית במקומות אלו.

מה שסטודנטים או אזרחים לא יודעים זה שעורכי דין נוטריוניים מבצעים גם את התרגום, ולא רק את שאר הפעילות ובפועל הם מחפשים גם מתרגמים מקצועיים במקום פשוט לשאול את עורכי הדין ולחסוך לעצמם לא מעט זמן, משאבים, כסף וכוח.

עורך דין נוטריון לאנגלית מבצע בפועל גם את התרגום, הניסוח, האישור, וגם את האימות וכך חוסך לפונים כאבי ראש, התרוצצויות, זמן ועלויות נוספות. השירות הנוטריוני כולל גם תרגום כמעט אצל כל עורכי הדין הנוטריוניים. זהו שירות הזמין לכולם, ללא שום סלקציה מבחינת איפה אתם גרים או מה השפה הנדרשת מבחינתכם להליך.

הצגת המסמכים היא פעולה שחייב לבצע אותה אך ורק עורך דין מוסמך פורמלית. המסמכים הנדרשים יכולים להיות מוגשים על ידי עורכי דין נוטריון לאנגלית מוסמך.

עורך דין נוטריון – כולנו זקוקים לו

הסיטואציה בה אנו נזקקים אל נוטריון לאנגלית היא לאו דווקא ברישום למכללה או אוניברסיטה, אלא בעוד מקרים לגבי עבודה בחו"ל, ועוד. הדרישה למסמכים מתורגמים מאנגלית באה מתוך הצורך להציג את המסמכים במוסד מסוים על פי הבירוקרטיה.

החותמת הנמצאת בתחתית המסמך לאחר האימות והתרגום, כינה חותמת האפוסטיל. זוהי חותמת ששייכת אל משרד החוץ וישנן חלק מהמדינות שחתומות על אמנת האג המסתפקות בחותמת זו, לצורך אימות נוטריוני לשפה האנגלית הנדרשת למסמכים אלו.

איך נזהה את עורך הדין?

עורך דין יכול להתנהל כעורך דין נוטריון רק אחרי שעבר בהצלחה את המבחן הייעודי מטעם לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים וזאת אך ורק אם יש לו עשר שנות וותק, אחרת לא יוכל לגשת אל המבחן.

היה ועבר עורך הדין את המבחן בהצלחה יוכל לתרגם, לאשר, לאמת ולנסח מסמכים מסוימים הנדרשים להליכים הבירוקרטיים הללו וכך לא רק להגדיל את תחום עיסוק שלו ולקוחותיו, אלא גם לקבל רווחים נוספים כעורך דין.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

מתי צריך עורך דין פלילי

עורך הדין הפלילי הוא עורך דין המתמחה במשפט פלילי, ולעתים קרובות מגן על אנשים שהואשמו בפלילים בבית משפט. עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה

קרא עוד »