חוק חתימה אלקטרונית – כל מה שחשוב לדעת

אנחנו חיים בעידן שבו נעשה שימוש הולך וגובר בכל מה שקשור לאינטרנט, מחשבים וטלפונים ניידים. כחלק מכל הפעולות שאנחנו מבצעים בצורה כזאת, ניתן לראות שהיום עוד ועוד אנשים חותמים אונליין, בעזרת תמימה אלקטרונית, על לא מעט מסמכים. לכן התעורר הצורך לחוקק חוק בנושא, והוא: חוק חתימה אלקטרונית. חוק חתימה אלקטרונית נכנס לתוקף למעשה ב4 לאוקטובר 2021 והמטרה העיקרית שלו היא להגביר את הוודאות של מסרים כאשר חתומים באופן אלקטרוני. 

מה כולל ההגדרה של חתימה אלקטרונית? 

בבואנו לבדוק מה אומר אותו חוק חתימה אלקטרונית, אנחנו רואים שהוא מתייחס תחילה להגדרה של חתימה מהסוג הזה. על פי החוק חתימה אלקטרונית הינה "חתימה שהנה מידע אלקטרוני או סימן אלקטרוני, שהצומד או שנקשר למסר אלקטרוני". חשוב לדעת שהיום חתימה אלקטרונית למעשה מופקת על ידי אמצעים שונים של חתימה וניתן לאמת אותה בעזרת כלים ייחודיים. 

מהם התנאים שקובעים האם חתימה מסוימת באמת נחשבת לחוקית? 

חשוב לדעת שיש מספר נתונים משמעותיים ביותר שקובע חוק חתימה אלקטרונית שאליהם צריך להתייחס. למשל: 

  • החתימה חייבת להיות ייחודית לבעל אמצעי החתימה. 
  • בעזרת החתימה אפשר לזהות את בעל החתימה. 
  • היא מופקעת אך ורק באמצעי חתימה חוקיים ומוכרים. 

לכן, אם גם אתם תוהים האם תוכלו להשתמש בחתימה כזאת או האם, כאשר לקוח שלכם חותם בצורה אלקטרונית, זה חוקי או לא, אפשר להבין אתכם. חשוב מאוד שהחתימה תעמוד בכל מה שקובע החוק, שכן אחרת, ברגע האמת, אתם תגלו שלא תוכלו להסתמך עליה. חתימה אלקטרונית הרבה פעמים מקלה על החיים ולכן בהחלט כדאי שתכניסו אותה גם אתם לכלי העבודה שאתם עושים בה שימוש, כי למה לוותר על הנוחות הזאת? 

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.account-it.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?