איך מקבלים החזר מס על ביטוח חיים למשכנתא?

כולנו יודעים שכאשר אנחנו באים לקחת משכנתא אנחנו צריכים לרכוש גם ביטוח חיים. ביטוח החיים הוא אחד התנאים הבסיסיים המאפשרים לקחת את ההלוואה הזו בתנאי משכנתא.

מה שלא כל כך ידוע הוא שאדם שלוקח משכנתא ומשלם על ביטוח החיים, יכול להיות זכאי להחזרי מס. היות והתשלום על ביטוח החיים הוא הוצאה הנחשבת כמוכרת על פי סעיף 45 א' לפקודת מס הכנסה, מה שלמעשה מזכה לקבל החזר מס עד לגובה של 25 אחוזים מהמחיר של פוליסת הביטוח. אז ברור שמחיר הביטוח יהיה בהתאם לגובה המשכנתא אותו לקחתם ובהתאם אליו יהיה גם גובה ההחזר של תשלומי המס.

פונים אל המומחים

אז לא תמיד זה יהיה כל כך פשוט ובמקרים רבים העניינים עשויים להסתבך מאוד. אך ברוב המקרים מדובר בסיפור שהוא לא ממש מורכב ולא באמת מסובך ואם רק נעזרים באנשי המקצוע בתחום, הרי שאפשר יהיה לקבל את כל ההטבות ואת כל ההחזרים המגיעים למבוטח על פי חוק. ראו לדוגמה החזר מס מקופת גמל!

אז יש את המידע שתוכלו לאסוף ולקבל ברשת כאשר הדברים הם די ברורים ודי מסודרים. אך גם במקרה ואתם לא מצליחים לבדוק האם מגיע לכם החזר, מה מגיע לכם וכמה מגיע לכם, הדרך הכי טובה היא פשוט לפנות אל המומחים כדי לקבל את המענה המושלם. 

אל תוותרו על החזרי מס על ביטוח משכנתא

אז יש כאלה שחושבים שלא מדובר כאן בסכומי כסף גבוהים ואולי אפילו חבל על הזמן להתעסק עם ה'קטנות' הללו. אך חשוב להבין שלעיתים מדובר דווקא בסכומים די גבוהים אשר במצטבר עשויים להסתכם בכסף לא רע בכלל. אז ההמלצה שלנו היא לבדוק את הנושא לעומק כי מה שמגיע – מגיע.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://taxref.co.il!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

מהם התנאים לקבלן רשום?

רישום קבלנים נעשה על פי סיווגים שונים – סיווג ראשי וסיווג משני. רישום בפנקס הקבלנים נועד ליצור רשימה נבחרת של קבלנים, אשר עומדים בפיקוח ועומדים

קרא עוד »