איך מבצעים איטום גגות לקראת החורף?

1464793-min

איטום גגות לקראת החורף מתבצע על ידי מומחים אשר עוסקים בתחום זה שנים רבות כך שיש להם ניסיון רב.

 

בדיקה של תקינות המרזבים

בשלב ראשון לפני האיטום מוודאים שהמרזבים תקינים, שהם אינם סתומים וזאת כדי שהמים הרבים הנאספים על הגג מהגשמים יוכלו לרדת במהירות מהגג כלפי מטה עד קומת הקרקע.

אם המרזבים אינם מתפקדים כראוי, כל המים יישארו על הגג ולכן קיימת סכנה איטום. לכן בשלב ראשון מטפלים במרזבים, משחררים חסמים שנתקעו לאורך המרזב כמו אבנים, עלים ועוד, שופכים מים כדי לראות שהזרימה קולחת ואין חסמים נוספים.

בנוסף לכך, יש לבדוק את תקינותו של המרזב, הן של הצינור והן של המעטפת כדי לוודא שהכול תקין. אם יש בעיה שאחד המקטעים שבור או פגום, יש לתקן או להחליף אותו בהתאם למצבו.

 

הכנת הגג לפעולת האיטום

יש לבצע ניקיון מאסיבי של כל שטח הגג כולל כל הפינות שלו ולפנות את כל האשפה. לאחר מכן שוטפים היטב את כל המשטח ורק לאחר שהוא מתייבש באופן מוחלט אפשר לבצע איטום.

אם לאורך שנים הגג זופת באמצעות זפת, ממשיכים לעבוד בשיטה זו. ואם הוא כוסה ביריעות ביטומניות וחלפו כמה שנים, יש לבצע פעולה זו שוב.

 

זיפות של הגג

את הזפת מחממים לחום של מאתיים מעלות ולכן גלילי החומר הופכים לצמיגי. בשלב זה מורחים את הזפת על פני כל הגג, גם בכל המקומות שיש קולטי שמש או מדחסים וזאת כדי שכל המיקומים יהיו אטומים לחלוטין.

 

יריעות ביטומניות

מורחים פריימר על פני כל השטח ולאחר מכן מניחים את כל היריעות זו לצד זו ומבצעים ריתוך של קצה לקצה, לאיטום ובידוד מצוין..

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

מהם התנאים לקבלן רשום?

רישום קבלנים נעשה על פי סיווגים שונים – סיווג ראשי וסיווג משני. רישום בפנקס הקבלנים נועד ליצור רשימה נבחרת של קבלנים, אשר עומדים בפיקוח ועומדים

קרא עוד »