שלא נדע רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית זוהי תופעה קיימת לצערנו. כולנו רוצים להאמין שכאשר אנחנו מוסרים את עצמנו לידי גורם רפואי כזה או אחר, אנחנו למעשה מוגנים ומבוטחים. אנחנו רוצים לסמוך על כך כי כל גורם רפואי הוא אמין וישר והוא לא יעשה בנו טעויות, הוא לא ישגה בטיפול והוא יעשה רק את מה שהכי טוב ונכון לנו.
הבעיה היא שקיים עומס כבד על כוחות הרפואה, הרופאים, האחיות וכל מי שאמון להעניק טיפול רפואי לציבור שמוצא את עצמו לא פעם מתמודד עם כוח עבודה מאוד מצומצם ביחס לצרכים מה שמוביל לא פעם לאוזלת יד אשר פוגעת בחולים.
טעות אחת יותר מידי
כאשר מדובר ברשלנות רפואית, אי אפשר לטעון כי מדובר בטעות אנוש. אי אפשר שהרופא ששגה ופגע במטופל יתנצל ויאמר כי 'מה לעשות, אדם הוא לא מלאך'. כי טעות רפואית עלולה להוביל לפגיעות קשות עד אנושות ממש. הן יכולות לגרום לנכות זמנית או אפילו לנכות צמיתה. ישנם גם מקרים אשר בהם התוצאה של הרשלנות הרפואית היא הרת אסון ממש כאשר המטופל שלא קבל את הטיפול הנכון, פשוט מת מחוסר טיפול כמו במקרים של רשלנות רפואית בלידה לדוגמה.
אין ספק כי טעויות מהסוג הזה הן טעויות קשות מאוד ואנחנו כאזרחים, אסור לנו לשתוק עליהם כלל.
עורך דין רשלנות רפואית בהריון
ניהול מעקב היריון דורש קפדנות ועקביות רבה מצד הרופא המטפל. עליו לשים לב לכל ניואנס ולכל שינוי במצבה של האישה ההרה כאשר עליו לעקוב אחר כל תהליך ההיריון מתוך ידע מקצועי והיכרות עם כל המצבים האפשריים בהיריון.
לא מעט מקרים אירעו בקרב יולדות כאשר ההיריון לא נוהל בצורה הנכונה מבחינה רפואית, לא נוהל מעקב מקצועי ועקבי כראוי והתוצאה הייתה פגיעה באם או בעובר.
חשוב לדעת כי במקרים של רשלנות רפואית בהריון, אין מקום לסלחנות ולו על מנת למנוע מקרים נוספים שעלולים לקרות לנשים אחרות.
אישה המוצאת את עצמה כאשר הטיפול שהיא קבלה לא היה נכון, הייתה רשלנות בקבלת החלטות לגבי ביצוע של בדיקות שונות, היא לא קבלה את התרופות המתאימות וכדומה, חשוב כי תפנה אל עו"ד מתחום רשלנות רפואית ע"מ למצות את הדין.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?