תביעת אובדן כושר עבודה

הדבר המרכזי בחייהם של מרבית בני האדם היא העבודה שלהם. אולם, כושר העבודה של האדם תלוי מאוד במצבו של האדם, ולא פעם אדם מגיע למצב בו הוא מאבד מסיבה זו או אחרת את היכולת לעבוד. זה לא באמת משנה אם מדובר על עבודה פיזית או בעבודה משרדית יכולים להיות מצבים אשר לא יאפשרו לכם להמשיך ולעבוד ולפרנס את בני הבית שלכם. כמובן שאובדן כושר העבודה משתנה לפי אופי העבודה בה האדם עבד, אך בסופו של דבר מדובר על מצב בו האדם לא יכול להמשיך ולעבוד בעבודה בה עבד. חשוב לדעת כי במקרה של אובדן כושר עבודה אתם יכולים להגיש תביעת אובדן כושר עבודה לביטוח הלאומי על מנת לקבל קצבה לפי גודל אי הכושר שיקבע לו.

כיצד נקבעת דרגת אי הכושר בביטוח הלאומי?

את דרגת אי הכושר קובע פקיד התביעות של הביטוח הלאומי אשר יחדיו עם רופא שעובד עם הביטוח הלאומי קובעים את אחוזי אי הכושר אשר מתאימים לאותו אדם לפי דעת. במידה ונקבע לאדם פחות מחמישים אחוזים של אובדן כושר, הוא אינו זכאי כלל לקבל קצבה. אם נקבע לו מעל 50 אחוז, הוא זכאי לקבל את הכסף מהביטוח הלאומי.

תביעת אובדן כושר עבודה מהגוף המנהל את קרן הפנסיה

גם בקרן הפנסיה קיים כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה כך שכאשר המבוטח מאבד את כושר עבודתו הוא יכול לתבוע את החברה על מנת לקבל את המגיע לו. במקרה בו החברה מנסה להתחמק מתשלום התביעה, אפשר לפנות לקבלת שירות מעורך דין אשר מתמחה בנושא של תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה, אשר יעזור לכם למצות את מה שאפשר לעשות על מנת לקבל את המגיע לכם מהחברה אשר מנהלת את קרן הפנסיה שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותכם?