באילו מקרים יש צורך ואפשרות למחיקת רישום פלילי?

המדינה היא אשר אחראית על הסדר הציבורי והיא אשר אמונה על אכיפת החוק הפלילי והגנה על כל אזרח ואזרח. כך לדוגמא הזכות לתבוע אדם פרטי בדין פלילי על ידי אדם אחר אינה אפשרית אלא רק במקרים מאוד מיוחדים ורק הפרקליטות יכולה לעשות זאת. אין ספק כי זה הכרחי שהמדינה תגן כך על האזרחים אך באותה נשימה אנו חייבים לציין כי פעמים רבות יש מחיר לעובדה כי המדינה אחראית על אכיפת הדין הפלילי. המחיר הבולט ביותר הוא בכך שאנשים שיש להם רישום פלילי למעשה מסתבובבים עם אות קין אשר מונעת מהם להתקבל לעבודות רבות. כך מעשה שעשית כאשר היית בן עשרים או עבירה קטנה הונשאים בחובם רישום פלילי יכולים לפגוע בכם בצורה קשה מאוד. על כן כדאי מאוד למחוק את הרישום הפלילי דרך עו"ד פלילי וזאת בכדי שתוכלו להמשיך עם חייכם.

האם אפשר למחוק רישום פלילי באופן עצמאי?

הייתם מצפים כי כל אדם היה יכול להגיש בקשה למשרד המשפטים ולמחוק את הדין הפלילי שלו בקלות. אז נכון על הנייר כל אדם יכול להגיש בקשה כזאת אך בפועל ספק רב אם הבקשה שלו תתקבל מכיוון שעל המסמך להיות מנומק וכתוב על פי כללים משפטיים. על כן הדרך הטובה והבטוחה ביותר למחוק רישום פלילי הוא לא לנסות ולעשות זאת לבד אלא לפנות אל עורך דין פלילי אשר יסייע לכם בכך. ברגע שתפנו אל עורך דין כזה הזיכוי שהמחיקה תאושר הוא הרבה יותר גבוה וכך אתם תוכלו להמשיך לנהל את חייכם ללא הכתם הזה של רישום פלילי וזהו דבר משמעותי ביותר.

האם ההליך של מחיקת רישום פלילי הוא גבוה?

עליכם לדעת כי באופן יחסי העלות של מחיקת רישום פלילי עם עורך דין פלילי היא מאוד נמוכה וזאת עקב העובדה כי העורך דין לא מופיע בבית המשפט אלא רק מנהל חלופת מכתבים עם משרד המשפטים ועם המחלקה האמונה על כך ועל כן גם מן המימד הכספי כל כך כדאי לפנות אל עורך דין שיסייע לכם בכך.

כמה זמן לוקח לסגור תיק פלילי נגד חשוד בישראל?

אחת הטענות הרווחות בישראל היא, שקיים תהליך משפטי ארוך ומסורבל עד שבית המשפט מגיע לתוצאה. מדובר על תהליך אשר לא מעט פוליטיקאים, עורכי דין, משפטנים ופרשנים מתארים בתור "עינוי דין".

חשודים רבים אשר מתנהל נגדם תהליך חקירה ולאחר מכן תהליך משפטי בעניין פלילי, בצדק או לא בצדק, חווים את הסרבול והתמשכות התהליך, דבר שיכול להקשות עליהם מאוד לנהל אורח חיים תקין, זאת למרות שכל עוד בית המשפט לא גזר את דינם, הרי שחזקת החפות עומדת לצידם והם אמורים, לפחות על פי החוק, להיות מסוגלים לקיים אורח חיים תקין וסדיר.

המציאות היא כמובן שונה. ברגע שמתנהל תהליך של חקירה שאיננו נסגר במהירות (במידה והם מנוקים מכל חשד) או של משפט פלילי, אזי שהחיים שלהם משתנים מקצה לקצה.

לא פעם הם יתקשו להמשיך להחזיק בעבודתם, בוודאי שהם יתקשו למצוא מקום עבודה אם קיים מסוים, לא פעם הם הופכים להיות מנודים מבחינה חברתית וציבורית, אם הסיפור שלהם מוכר ופורסם בתקשורת, אז יכול להקשות עליהם את החיים הרבה יותר, וצריך לומר, מבחינה כלכלית זה לא פשוט, אובדן ימי עבודה, העסקת עורכי דין וכדומה.

אחת הדרכים להתמודד עם הבעיה ולנסות לקצר כמה שניתן את התהליך, היא באמצעות עו"ד פלילי מומחה. הוא אמור לייצג את החשוד מתחילת התהליך ועד סופו, מתוך כוונה להביא כמובן לכך שהוא ינוקה מכל חשד מצד אחד, ומצד שני, שהתהליך יתבצע כמה שיותר מהר.

עו"ד פלילי מומחה יכול לעזור ללקוחות שלו בהקשר זה, בהיבטים שונים ומגוונים. הוא יכול להשתמש באנשי מקצוע מומחים בשביל להוכיח שהם כלל לא היו מעורבים, הוא ידע לבצע חקירות מקיפות, כולל גביית עדויות אשר יפריכו את טענת התביעה, קרי המדינה, הוא יגיש בקשות ופניות למשטרה ולבית המשפט, הן במטרה לזרז את התהליך והן במטרה להגיע כמה שיותר לתוצאה הסופית.

ההבדל בין עו"ד פלילי מומחה לעורך דין שאיננו מומחה ואיננו מנוסה, יכול להיות קריטי במצב זה. לא רק בגלל שלזכות עו"ד פלילי מומחה יעמדו שנות הניסיון שלו, יעמוד הידע הנרחב שהוא רכש במהלך השנים, אלא גם שמו בקהילה והמוניטין שלו.

לכך יש להוסיף את הצוות המקצועי שלצידו וכן המומחים איתם הוא עובד. לא לכל עורך דין יש את זה, ובטח שלא לעורך דין צעיר וחסר ניסיון.

כמה זמן לוקח לסגור תיק פלילי בישראל?

הנתונים הבאים יפתיעו לא מעט אנשים. נכון שהרבה פעמים נראה שמשך הזמן שלוקח לסגור את התיק הוא חודשים ארוכים, לעיתים אפילו שנים, אך הממוצע כך לפחות מראים הנתונים של הגוף אשר מפקח על עבודת הפרקליטות ואשר הפיק דו"ח מיוחד בנושא, מראים שמדובר על 73 יום.

אומנם זה הרבה, בוודאי לכל פרט ופרט בנפרד, בוודאי כשמשקללים את העלויות הכלכליות, ההשפעה הציבורית, חברתית ומשפחתית, את כל התהליך שמתבצע תוך כדי, וכמובן את מה שהחשוד עובר מבחינה נפשית.

אך כפי שאנחנו יכולים להבין, זה רק מאוד מהטענות שנשמעות לא פעם על ידי גורמים מסוימים, לעיתים בעלי עניין, על כך שמדובר בתהליך שלוקח שנים רבות ויוצר עינוי דין לחשודים. טענות שמגיעות לתקשורת, בזמן שהנתונים עצמם לא תמיד מתפרסמים וגם אם כן, הם לא זוכים לתהודה גדולה.

עכשיו צריך לסייג את המספרים הנ"ל. ראשית, מדובר על דו"ח שנערך בקרב 500 תיקים פליליים שונים. אין זה מבטיח דבר לגבי תיקים אחרים מן הסתם, בטח ובטח שזה לא מייצג סקירה על כל סוגי העבירות שקיימים בעולם הפלילי.

שנית, הערכה לפי משך הזמן שלוקח לסגור תיק הוא 73 יום, לקוחה מתוך הנחה שמדובר בתיק של חשוד יחיד. ברגע שמדובר על תיק שמעורבים בו גורמים נוספים, אז המספרים מטפסים ולא פעם מכפילים את עצמם באופן כזה שמשך הזמן עולה לשנה ומעבר לכך.

שלישית, בלא מעט מקרים התברר שמשך הזמן שלוקח לסגור תיק, הוא חמש שנים! מדובר על זמן קריטי עבור חשודים אשר אינם יודעים מה יקרה איתם, אינם יכולים להתנהל בצורה חופשית ומשוחררת מכל חשד, חווים פגיעה חברתית וכלכלית עצומה, מדובר על נזק בלתי הפיך לכל אחד מהמעורבים בפרשה.

בתור לקוחות הרי שאנחנו יכולים לנסות ולעשות את המקסימום בשביל להגיע למצב בו התיק ייסגר, כאמור באמצעות השכרת שירותיו של עורך דין פלילי מומחה. אך זה לא תלוי רק בנו.

חלק גדול מהעניין תלוי בפרקליטות ובעבודה שהיא מבצעת על מנת לסגור את התיקים. למשל, האצלת סמכויות בצורה כזו, שהגורם המטפל בתיק יוכל לסגור אותו ולא גורם אחר, מה שיאפשר לבצע את התהליך הרבה יותר מהר.

כמו כן, קיימת המלצה שהפרקליטות תוכל לסגור את התיקים מבלי שיהיה צורך להעביר אותם למשטרה, והיא זו שגם תעדכן את החשודים שהתיק נגדם נסגר.

מדוע יש משמעות לסגירת תיק פלילי

צריך להבין, המשמעות של סגירת תיק פלילי היא לא רק שהחשוד יוכל לחזור אל שגרת חייו, יוכל לשקם אותם במידה ויהיה צורך בכך, הוא יוכל לעבוד ולהתנהל בצורה רגילה. זה הרבה מעבר לכך.

חלק מהותי בתהליך פלילי הוגן, בתהליך עשיית צדק, זה להגיע אל חקר האמת, לא רק במובן שאנחנו צריכים להוכיח אם המעשה אכן נעשה, במידה ויש צורך בהוכחה שכזו, ולתפוס את מי שעשה אותו, אלא גם לנקות מכל חשד את מי שנתפס כחשוד.

ככל שהתהליך מתמשך יותר זמן, הרי שבהחלט יש פה עניין של עינוי דין ואי עשיית צדק, למרות שעל פניו אותו חשוד איננו נאשם בדבר, הרי שמבחינה ציבורית וחברתית, לא פעם הוא מסומן כך וזו פגיעה חמורה במשמעות של עשיית צדק לגביו.

ההבדלים בין משפט צבאי ואזרחי ובין עורך דין צבאי ואזרחי

בישראל מתקיימות למעשה שתי מערכות משפט שונות- מערכת המשפט האזרחית, המשרתת את כלל אזרחי המדינה בהליכים אזרחיים ופליליים ובכל התחומים, ומערכת המשפט הצבאית, האמונה על טיפול באנשי צבא בלבד, חיילים ומפקדים בשירות סדיר, קבע ומילואים. עורך דין צבאי פלילי הוא למעשה עורך דין אזרחי אשר התמחה במשפט צבאי ובייצוג בבתי משפט צבאיים. ההפרדה בין מערכת המשפט הצבאית והאזרחית אינה רק הפרדה בין בתי משפט מתחומים שונים, המדובר בשתי מערכות נפרדות לחלוטין, עצמאיות, בעלות בתי משפט נפרדים, שופטים נפרדים וענישה שונה. במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה בין שתי מערכות אלו.

עבירות צבאיות מול עבירות אזרחיות

ישנן עבירות רבות אשר נשפטות אך ורק בבית משפט צבאי, והן כוללות בעיקר עבירות הקשורות לתרבות הצבאית ולכללי הלחימה, ובהן- עבירות הקשורות בשימוש לא חוקי בנשק, סירוב פקודה, מסירת מידע לאויב וכן עבירות הקשורות לחובת השירות כגון נפקדות, עריקות או השתמטות.

כמו-כן, מאחר ומערכת המשפט הצבאית מטפלת בכל הקשור לחיילים, היא מתעסקת גם בנושאים הנחשבים לכאורה "אזרחיים", כגון עבירות סמים, עבירות מין, עבירות רכוש, אלימות, תאונות דרכים וכד', במקרים בהם הן בוצעו ע"י חיילים ובזמן שירות צבאי. הדין הוא כי חייל נשפט בבית דין צבאי, בין אם העבירה שעבר היא צבאית ובין אם היא אזרחית. גם חייל שכבר השתחרר אך מואשם בעבירה אשר בוצעה בהיותו חייל, יישפט על ידי מערכת המשפט הצבאית. עבירות "אזרחיות" מהוות את מרבית המקרים הנידונים בפני בתי משפט צבאיים.

עורכי דין, פרקליטות ובתי משפט – הדומה והשונה

מערכת המשפט הצבאית, בדומה לזו האזרחית, מורכבת מבתי משפט צבאיים, שופטים צבאיים ופרקליטות צבאית, המתבססים על החוק הצבאי והענישה הצבאית. הפרקליטות הצבאית, בין שלל תפקידיה הנוספים, אחראית על אכיפת הדין הצבאי אך גם על מתן הגנה משפטית לחיילים באמצעות מינוי סנגור צבאי.

חייל אשר חשוד בעבירה נחקר ע"י מצ"ח (גוף החקירות של המשטרה הצבאית), בשונה מאזרח אשר חקירתו תתבצע באחריות משטרת ישראל, ובמידה וקיימת תשתית ראייתית יוגש נגדו כתב אישום אשר ידון בפני בית משפט צבאי. על החייל להיות מיוצג על ידי עורך דין צבאי, ובמידה וידו אינה משגת ימונה לו סנגור צבאי מטעם הפרקליטות הצבאית, בדיוק כפי שלאזרח היה ממונה סנגור מטעם פרקליטות המדינה. נדגיש כי ישנה חשיבות עליונה לבחירת עורך דין צבאי מתאים, בעל היכרות רחבה עם מערכת המשפט הצבאית, ועם החוק והענישה הצבאית, ובעל ניסיון רב בייצוג בבתי משפט צבאיים, הן אם מדובר בעבירה צבאית והן אם מדובר בעבירה אזרחית הנידונה בפני בית משפט צבאי.

עניין נוסף שחשוב לעמוד עליו הוא השוני בין הענישה הצבאית והענישה האזרחית. ראשית, הענישה הצבאית כוללת עונשים בעלי אופי צבאי אשר אינם קיימים במערכת הענישה האזרחית, כגון הורדה בדרגה, ריתוק לבסיס, נזיפה וכד'. שנית, גם בעבירות אזרחיות ייתכן שוני משמעותי בין הענישה האזרחית והצבאית, כמו לדוגמא בעבירות סמים, בהם הענישה הצבאית מחמירה הרבה יותר.

אם נקלעתם למצב בו אתם או קרוביכם עומדים בפני הליך הקשור במערכת המשפט הצבאית, אל תהססו ופנו בהקדם לייעוץ של עורך דין צבאי מומחה. גם אם מדובר בעבירה אזרחית, גם אם אתם בטוחים בחפותכם, וגם אם מדובר בהליכים משפטיים אשר נראים בעיקרם בירוקרטיים, כגון ועדות התאמה או ועדות סמים. עורך דין צבאי, מעבר לתפקידו בייצוג בבית המשפט הצבאי, הוא מורה הדרך שלכם בכל הקשור לסבך המשפטי הצבאי. עצם העובדה כי הוא עצמו אזרח, בשונה מסנגור אשר מונה ע"י הפרקליטות הצבאית, תקל על ניהול ההליך ועל התקשורת.

רישום פלילי ויעילות סגירת תיק

רישום פלילי הולך איתנו כל עוד לא הבאנו למחיקתו. פעמים רבות לאנשים נפתח תיק פלילי בצעירותם בגלל מעשי שטות. מדובר לעיתים גם על עבירות צווארון לבן עליהם שילם אותו אדם, בין אם באופן כספי ובין אם במאסר. בין אם תיק נסגר מחוסר ראיות ובין אם אדם שילם את חובו על מעשה שעשה, הוא רוצה לשים את העבר מאחוריו ולפתוח דף חדש. פעמים רבות אותו רישום פלילי שקיים תוקע לו מקל בגלגלים. איך ניתן למחוק רישום פלילי? האם ישנה התיישנות ואיך פניה לעו"ד תסייע?

מהו בדיוק רישום פלילי?

רישום פלילי מונפק במחשב המשטרה ובו מתועד עברו הפלילי של אדם אם ישנו. הרישום הפלילי מתחלק לשלושה חלקים: הרשעות, בו מפורטים התיקים בהם אדם הורשע וכן העונשים שקיבל בעקבות ההרשעות. העונשים יכולים להיות מאסר, קנס, עבודות שירות. חלק שני הוא תיקים שנסגרו. התיקים יכולים להיסגר עקב חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור או חוסר אשמה. כאשר תיק נסגר מחוסר אשמה אמור הרשום הפלילי להימחק. אם לא נמחק זכותו של אדם לדרוש זאת מיידית. תיקים שנסגרו משתי הסיבות הראשונות נשארים רשומים. חלק שלישי ברישום פלילי הוא מב"ד- מצריך בירור דין. אלה תיקים שנמצאים עדיין בחקירה.

התיישנותה של הרשעה

כאשר הרשעה עוברת את תקופת ההתיישנות מידע על קיומה לא אמור להימסר אלא לרשויות או לגורמים הקשורים ברשויות. אם מדובר לדוגמה על מעסיק פוטנציאלי הוא אינו אמור לדעת לאחר תקופת התיישנות על עבירה שהורשעתם בה, בין אם אלה עבירות מס או עבירה אחרת. זאת על מנת לאפשר לאדם לפתוח דף חדש לאחר שעברה תקופה מאז ההרשעה או מאז פתיחת תיק גם אם לא הייתה בו הרשעה.

איך נקבעת תקופת התיישנות?

תקופת ההתיישנות נקבעת בהתאם לתקופת העונש שניתן בגין העבירה ומעיד על חומרתה. ישנו גם הבדל בין קטינים לבגירים. בגיר שהורשע וקיבל עד שנת מאסר אחת או לחילופין קיבל עונש אחר: עבודות שירות, קנס וכו' תקופת ההתיישנות תהיה לאחר 7 שנים + תקופת העונש. אצל קטין שקיבל עונש דומה תהיה התיישנות מיד לאחר מתן גזר הדין. כשהעונש הוא מעל 5 שנות מאסר, תקופת ההתיישנות תחול לאחר 15 שנים + תקופת העונש אצל בגיר ואצל קטין לאחר 10 שנים + העונש.

מתי נעשית מחיקת רישום פלילי?

לאחר תקופת ההתיישנות מתחילים למנות זמן נוסף עד למחיקת הרישום הפלילי. תקופת המחיקה עומדת על 10 שנים מתום תקופת ההתיישנות. אז הרישום נמחק מגיליון הרישום הפלילי לחלוטין אך עדיין יהיה במאגרי המידע של המשטרה. עם זאת, ישנם מקרים חריגים בהם מחיקת רישום פלילי יכולה להתרחש קודם. לדוגמה, הרשעה שהעונש עבורה היה פיקוח של קצין מבחן, המחיקה תהיה כבר לאחר חמש שנים מיום מתן גזר הדין. כאשר מדובר על תיק שהסתיים באי הרשעה, תקופת המחיקה וההתיישנות משולבות יחד, כלומר הרישום ימחק כבר עם תום תקופת ההתיישנות שתהיה גם קצרה יותר מאשר בתיק שנקבעה בו הרשעה.

מדוע לפנות לעו"ד למחיקת רישום פלילי

מומלץ לפנות לעו"ד פלילי בכדי להגיש בקשה למחיקתו של רישום פלילי. כאשר מדובר למשל על תיק שנסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין ורוצים למחקו מן הרישום הפלילי, ניתן בעזרת עו"ד להגיש בקשה לשינוי עילת סגירת התיק לסגירה מחוסר אשמה. מומלץ שעורך הדין יהיה מומחה לא רק בפלילים אלא גם בתחום אליו קשור התיק. אם לדוגמה מדובר בענייני מס מומלץ לבחור עו"ד מיסים. בקיאותו בנושא מעלה משמעותית את הסיכוי לשינוי עילת הסגירה ועל ידי כך גם למחיקת רישום. גם כאשר מתוקף החוק אמורה להיות מחיקה שטרם נעשתה מומלץ לפנות למשטרה בעזרת עו"ד. הדרך למחיקת הרישום תהיה קצרה וחלקה יותר.

שרה נתניהו – האם מדובר במשפט פלילי או התנפלות תקשורתית?

גופי התקשורת השונים נוטים לדבר על לא מעט מקרים שיצא לשרה נתניהו ושאר בני משפחתו של ראש הממשלה לבצע. הנטייה של התקשורת להזכיר את שרה נתניהו ולערב אותה בלא מעט עבירות ותלונות מצד גורמים שהיו קרובים אליה לעתים מעוררת מחלוקת.

בקרב רבים נשאלת השאלה האם התקשורת מעניקה סיקור הוגן למשפחת נתניהו או שמא היא מנסה להתנפל אל בני המשפחה שלא בצדק, ולהעליל עלילות שווא. בדיוק בכך נדון ונסביר לכם את האמת אודות הסוגיה הזו שמסקרנת את כל יושבי בית ישראל.

אז מהי האמת בעצם?

ניתן לומר שכמו בכל דבר בחיים, אין פה עניין של שחור ולבן. מצד אחד יש שיאמרו ששרה נתניהו גוררת את האש ואיננה תלית שכולה תכלת. מצד שני ישנה העדפה גורפת של התקשורת לסקר בצורה שלילית את משפחת נתניהו, וזאת בשל הנטייה של המיינסטרים בתקשורת להוות גוף אופוזיציה שמתנגד לראשות ממשלה של נתניהו.

כאשר אתם נחשפים למידע בתקשורת אודות משפחת נתניהו, עליכם לקחת את המידע הזה בערבון מוגבל, ולחשוב ברצינות על כל הגורמים שמעורבים בדבר. תנסו לחשוב בצורה ביקורתית ולהבין במה מדובר בדיוק והאם נעשה פה סיקור הוגן. זה אמנם משהו שיהיה קשה לכם לבצע בצורה מוחלטת, שכן אין לכם את כל הפרטים, אבל תמיד תזכרו לחשוב מכל הצדדים על דברים שקורים להם.

עורך דין שמציג את האמת שלכם

כפי שלבני משפחת נתניהו יש עורך דין שמציג את הצד שלהם במסגרת משפטים שבהם עם מעורבים, כך גם אתם יכולים להפיק תועלת מפנייה אל עורך דין שיוכל לעזור לכם. כך שאם למשל אתם נאלצים להתמודד עם משפט פלילי, וחשוב לכם לדעת שאתם מייצגים את עצמכם על הצד הטוב ביותר, אז זהו ללא ספק עניין רציני.

תעשו את כל הבדיקות שלכם על מנת לברר מיהו עורך הדין שיוכל לעזור לכם לצאת מהבוץ שבו אתם נמצאים ולדאוג לכך שתוכלו להיות בסיטואציה הרבה יותר טובה מהצד שלכם. אל תחכו, פשוט תפעלו בהקדם בנושא. תוכלו להתחיל בכניסה לאתר של מנשה רון עורכי דין.

מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד פלילי

מהו רישום פלילי?

חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א – 1981, קובע כי משטרת ישראל תנהל מרשם פלילי, ובו פרטי רישום לעניין כל אדם שניתנה לגביו הרשעה או החלטה אחרת. על פי החוק, כל הרשעה של אדם בעבירה פלילית שנקבע בגינה עונש מאסר של 3 חודשים ומעלה, מחייבת מלבד העונש, רישום פלילי, גם במידה שהעונש לא נפסק בפועל.

רישום פלילי הוא למעשה תיעוד ממוחשב, הנערך על ידי המשטרה, של כלל העבירות וההרשעות העומדות לחובתו של האזרח והעונשים שנפסקו לו בגין ביצוען על ידי הערכאות המשפטיות השונות. כך לדוגמה – עונש מאסר על תנאי, צווי מבחן, קנסות ואי הרשעה.

חשוב להדגיש, כי רישום פלילי מתייחס רק להליכים פליליים שהתנהלו בערכאות השיפוטיות, בהם הוגש כתב אישום נגד האזרח והסתיימו בהרשעתו או שנקבע כי ביצע עבירה פלילית. לעומת זאת, רישום משטרתי כולל תיעוד של החלטות שיפוטיות, צווים ללא הרשעה, משפטים וחקירות תלויים ועומדים, תיקי חקירה שנסגרו מחוסר ראיות, היעדר עניין לציבור או כל סיבה אחרת, מלבד תיקים שנסגרו מחוסר אשמה שאז אין כל אינדיקציה על פתיחתם.

חשוב לדעת, כי כל אזרח המעוניין לקבל לידיו העתק של תדפיס המרשם הפלילי, יכול להוציא אותו בחינם בכל אחת מתחנות המשטרה ברחבי הארץ.

מחיקת רישום פלילי על ידי עו"ד – סיכום

לאזרחים רבים בארץ יש רישום פלילי שפוגע ביכולתם להתפרנס ולעסוק במגוון מקצועות הדורשים רישוי, בשמם הטוב וביחס האנשים בחברה כלפיהם. הכאב, ההלם והחרדה העוברים על אזרח נורמטיבי שמעד והסתבך בפלילים הם עצומים, וחשוב לדעת כי ליווי וייעוץ משפטי מקצועי מאת עורך דין פלילי, יכול בהרבה מקרים לחרוץ גורלות ולשנות את התמונה.

מדוע לא כדאי שתוותרו על ייעוץ מאיש מקצוע כמו עורך דין פלילי?

עבירות פליליות הן חלק מהחיים שלנו ומדהים לראות שרוב האנשים לא תכננו בכלל לעבור עבירה כזאת. אפילו אותם אנשים שסוחרים בסמים לא תמיד בחרו בכך כי לא אחת קורה שהחיים פשוט הובילו אותנו לשם. כמו כן, הרבה מאותם אנשים שעברו עבירות פליליות שונות פשוט קיבלו החלטה לא כל כך נכונה ברגע מסוים, מה שמסביר מדוע כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו מעורב בפרשייה כזאת. זה נשמע לכם מוכר ואתם זקוקים לעזרה? אתם מואשמים היום במשהו ואתם רוצים שיהיה מי שיוכל לסייע? אם כך, עורך דין לענייני פלילים הוא האדם שאליו כדאי שתפנו, ועדיף שתעשו את זה כמה שיותר מהר.

איך לבחור עורך דין פלילי?

אתם מתלבטים לאיזה עורך דין לענייני פלילים לפנות? מחפשים עורך דין פלילי שיהיה כמה שיותר מומחה ושבאמת תרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו? אם כך, כאשר אתם מחפשים לכם עורך דין פלילי אנחנו ממליצים שתבררו:

 • האם מדובר על עו"ד למשפט פלילי שמגיע עם ניסיון רב?
 • האם עוה"ד זמין עבורכם תמיד?
 • האם עוה"ד יוכל לתת לכם מענה לכל שאלה גם בין הפגישות?
 • איך אתם מתרשמים מעוה"ד כשאתם נפגשים איתו? והאם הוא נראה לכם איש אמין?

עוה"ד שילווה את המקרה שלכם יוכל להשפיע בצורה מהותית ביותר על השאלה איך יסתיים התהליך. לכן יש חשיבות אדירה לבחירת איש מקצוע משכמו ומעלה ולא כדאי שתזלזלו בעניין הזה.

כמה עולים שירותיו של עוה"ד?

מעטים הם האנשים שיוכלו לפנות אל עורך דין פלילי מבלי לברר תחילה כמה הוא ידרוש על השירות שאנחנו מזמינים ממנו. לכן ברור מדוע גם אתם רוצים להבין לאיזו הוצאה אתם נכנסים, כי מה פתאום שתשלמו מחיר מופקע? והאם, כאשר אתם בוחרים את עוה"ד היקרן ביותר, זה אומר שהוא גם באמת מקצועי יותר מעורכי דין אחרים? כדאי לבדוק ולברר אצל כמה עורכי דין שונים כמה נהוג לגבות עבור השירות שלו אתם זקוקים ובהתאם לכך לקחת החלטה.  

איך עורך דין פלילי בצפון עוזר ללקוחותיו?

עורך דין פלילי בצפון הוא איש מקצוע שבהכרח נזקק לידע רחב היקף ועבודתו נשענת גם על ניסיון מגוון. עורכי דין פליליים מסייעים ללקוחותיהם בדרכים רבות, ובפרט בדרכים הבאות:

שימוע לפני הגשת כתב אישום

ישנם מקרים שבהם בטרם מוגש כתב אישום נגד אדם, הוא מקבל את האפשרות להגיע לשימוע. במסגרת השימוע יכול האדם לשכנע את הפרקליטות לוותר על הגשת כתב האישום – ובאופן טבעי כדי למקסם את סיכויי מחיקת כתב האישום כדאי להגיע לשימוע עם עורך דין פלילי בצפון בעל ניסיון והיכרות עם עבודת הפרקליטות. למעשה בלא מעט מקרים איש מקצוע שכזה יכול גם לשכנע את התביעה לזמן אדם לשימוע גם אם קודם לכן לא התכוונה לעשות זאת.

מחיקת רישום פלילי

עורכי דין פליליים בצפון מסייעים גם למי שכבר הורשעו וביצעו את העונש שהוטל עליהם. מחיקת הרישום הפלילי מאפשר לאדם לפתוח דף חדש באמת. סיכויי הקבלה של בקשה למחיקתו של רישום פלילי מושפעים בין השאר מחומרת העבירה, מספר העבירות שבוצעו ע"י האדם ופרק הזמן שחלף מאז מועד הביצוע של העבירה.

ייצוג אסירים

גם למי שהורשע ומרצה את עונשו בבית סוהר כזה או אחר יכול עורך דין פלילי בצפון לעזור. בין השאר כדאי לאסירים לפנות למשפטן מנוסה כדי להבטיח את זכויות היסוד שלהם (כבוד, פרטיות), זכויות נוספות כגון תזונה בריאה או בתחום ההיגיינה וכן זכויות משפטיות חשובות (חופשה, שחרור מוקדם ועוד).

ייצוג נפגעי עבירה

מקרים נוספים שבהם נדרשים שירותיו של עו"ד פלילי בצפון הם כשאדם מסוים נפגע כתוצאה מעבירה וברצונו לתבוע את מי שפגע בו. בהקשר זה חשוב לציין כי במסגרת ההליך הפלילי התובעת היא המדינה, אולם במקרים רבים כדאי לאדם להסתייע בעו"ד משלו.

באילו עוד מקרים מטפל עורך דין פלילי בצפון?

המשפט הפלילי כולל קטגוריות רבות, שבכולן מטפלים עורכי דין שזהו תחום התמחותם. בין השאר מדובר על עבירות סמים, עבירות מין, עבירות מחשב, עבירות צווארון לבן, פשיעה חקלאית, עבירות המתה, אלימות במשפחה, משפטים המתנהלים במסגרת הצבא, עבירות שמעורבים בהם בני נוער ועוד.

עו"ד זמין 24/7 לשחרור ממעצר בבאר שבע

לא פעם, אנחנו יכולים לראות בסרטים אנשים אשר נעצרים מסיבות כאלה ואחרות, והם מחכים במעצר שיגיע עורך דין וישחרר אותם. המצב הזה איננו קיים רק בסרטים, הוא קיים גם במציאות. לא מעט אנשים שנעצרים מסיבות שונות, עלולים לבלות זמן מסוים במעצר, רק בגלל שהם לא מצליחים למצוא עורך דין או שעורך דינם איננו זמין להם באותו רגע.

צריך לומר כבר בהתחלה, זה לא אומר שכל עצור יכול להישאר במעצר לנצח, הרי ברור מאליו שיש הגבלה מסוימת של משך זמן המעצר במידה ואין סיבות רלוונטיות להשאיר אותו שם. מה עוד שכל עציר זכאי לפגוש עורך דין, ואם הוא לא מצליח להשיג את שלו הוא תמיד יכול לפנות לסנגוריה הציבורית שתייצג אותו. כל עורך דין גם חייב לעמוד בפני שופט לטעון את טיעוניו, ואי אפשר להשאיר אותו במעצר בלי לתת לו את האופציה הזאת.

עם זאת, חשוב מאוד להשתמש בשירותיו של עורך דין אשר יכול להיות זמין 24/7, לא משנה לאיזה צורך – מצאו אותו באתר https://7law.co.il. בין אם זה בשביל שידאג לשחרור מיידי, בערבות או בכל צורה אחרת, בין אם זה בשביל שהוא יוכל לייצג את העציר מול המשטרה או מול בית המשפט, בין אם זה בשביל שהוא יוכל לטפל בעניינו של העציר מסיבה כזו אחרת ועוד.

עורך דין נמדד, בין היתר, ביכולת שלו להיות זמין ללקוחות שלו בכל עת ובפרט כשהוא עציר. אנחנו צריכים לזכור שמדובר בשלב מאוד לא פשוט ולא קל לאיש, בוודאי עבור מי שמוצא את עצמו פעם ראשונה מתמודד עם רשויות החוק ועם הסיטואציה של מעצר. למרבית האנשים זה לא מצב מוכר, לא מצב סטנדרטי ועל כן, הם צריכים עורך דין שיוכל לטפל בהם, יוכל לייצג אותם נאמנה ולעזור להם להשתחרר מהמצב בו הם נמצאים בהקדם. בין אם זה בשביל שיוכלו ללכת הביתה לתמיד, ובין אם זה בשביל שיוכלו להשתחרר על מנת להתכונן לקראת הבאות, בין אם זה משפט או כל עניין אחר שקשור לנושא.

 

עורך דין פלילי

המציאות לא תמיד מסתדרת באופן המיטבי בשל מגוון רחב של סיבות. בני אדם שונים מתמודדים במשך חייהם עם אינספור דילמות כאשר לעתים, ההחלטה הטובה ביותר חומקת דרך האצבעות. במקרים מעין אלו, חשוב להתמודד בצורה הטובה ביותר, להפיק את המסקנות המתאימות ביותר ולצאת לדרך.

שירותים של עורך דין פלילי הם הצעד הנכון ביותר במקרים בהם החיים מסתבכים ולא ברור הכיוון שאליו הם הולכים. בין אם מדובר בעבירות של צווארון לבן, האשמה בגין הטרדה מינית ואירועים אחרים – חשוב לדעת כי יש דרך יציאה והדרך הזו היא ברוב המקרים קלה הרבה יותר ממה שנדמה.

ההתמודדות הטובה ביותר עם העמדה לדין

האשמה בבית דין היא מצב לא קל ולא נעים בשום מקרה. העמדה לדין מציבה את האדם בסיטואציה בה הוא מואשם על ידי רשויות החוק, כאשר במקרים רבים לוקח לו זמן "לתפוס" את משמעות ההעמדה לדין, את משמעות מעשיו, להתבונן לאחור ולבחון את מעשיו ברטרוספקטיבה. רבים מהמועמדים לדין בוחרים להכחיש או להתנגד, אולם למרבה הצער מדובר במנגנון התמודדות לא יעיל אשר רק מחמיר את ההשלכות. 

על מנת להימנע מהשלכות מרחיקות לכת ותוצאות לא נעימות המתעוררות בעקבות העמדה לדין, יש לפנות אל עורך דין פלילי בהקדם האפשרי. עורך דין פלילי יכול לסייע בהענקת ליווי ושירות מקצועי לכל אורך הדרך כךש הלקוח יוכל להתמודד בהצלחה עם ההעמדה לדין. ללא שירותים של עורך דין פלילי אשמים רבים מוצאים את עצמם משלמים סכומי עתק, מרצים מאסר בכלא או מבצעים עבודות שירות למשך תקופה מסוימת.

ברוב המקרים, לא מדובר בגזרת גורל כי אם פשוט בחוסר התמצאות בדיני המשפט והיעדר היכרות מתאימה, כמו גם ייצוג הולם. על מנת להפוך את התהליך לחוויה פשוטה הרבה יותר ולסיים אותו בהקדם, יש לפנות לעורך דין פלילי המתמחה בתחום ולהתחיל תהליך של בדיקה וחקירה.

עורך דין פלילי מטפל בשורה ארוכה של מקרים ובתחומים שונים. ביניהם, בעבירות של צווארון לבן, עבירות הטרדה מינית, עבירות מין באמצעות מחשב, דין משמעתי ועוד.

משרד עו"ד מתמחה במשפט פלילי

כל מדינת שומרת חוק, זקוקה למערכת משפטית אשר תסייע באכיפת החוקים ובשמירתם. מערכת המשפט בישראל מהווה מערכת חשובה ומשמעותית מאוד, אשר בגינה ההתנהלות במדינה היא התנהלות חוקית הפועלת למען טובתו המוחלטת של כל אזרח. המשפט הפלילי לדוגמא, הוא משפט חשוב מאוד העוסק במעשים פליליים אותם ביצע אדם כזה או אחר כגון: העלמת מס, גניבות, רצח בכוונה תחילה, הריגה, אונס ועוד. אין ספק שמערכת משפט הפועלת בחומרה בתחום המשפט הפלילי, יכולה ליצור מציאות טובה יותר לחיות בה עבור כל אזרח.

מהו המשפט הפלילי

המשפט הפלילי הוא ענף בתחום המשפט. מטרו של המשפט הפלילי הוא ליצור סדר חברתי באמצעות יצירת חוקים הנוגעים למעשים שמותר לעשות ומעשים שאסור לעשות. כאשר אדם מבצע מעשה שעל פי חוקי המשפט הפלילי אסור לעבור אותו, הרי שיפתחו כנגד אותו אדם הליכים פליליים והוא יועמד למשפט פלילי. בסוף המשפט הפלילי יקבע עונשו של האדם בהתאם לחומרת המעשה אותו ביצע, בהתאם לכוונותיו ובהתאם לשלל פרמטרים נוספים עליהם ישים דגש השופט במהלך המשפט. כל אדם אשר זקוק לייעוץ משפטי בתחום המשפט הפלילי, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום זה. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום המשפט הפלילי כבמשרד מנשה – רון יכול להוות את ההבדל שבין עונש קשה שיוטל על האדם לבין עונש קל יותר.

כיצד בוחרים עורך דין למשפט פלילי

אם נפתחו כנגד אדם הליכים פליליים והוא מזומן למשפט פלילי או נעצר בגין עוון כלשהו עד פתיחת המשפט, עליו להיעזר בעורך דין הטוב ביותר בתחום הפלילים. עורך דין מעין זה יוכל לסייע לאדם להתכונן היטב למשפט, למצוא ראיות שיכולות להוכיח כי האדם זכאי במידה ולא הוא ביצע את המעשה האסור, לקל את העונש הצפוי לו במידה ויש הוכחות נגדו על ידי הוכחה כי המעשה איננו נעשה במזיד אלא בשוגג ועוד. חשוב מאוד לבדוק בטרם בוחרים את עורך הדין איזה עורך דין בתחום הפלילים נחשב כעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, בעל ותק, ניסיון והמלצות. לאחר שבודקים היטב מי עורך הדין הטוב ביותר ומהם ההמלצות שיש לו, ניתן לבחור בו בלב שלם.

עבירות פליליות הן עבירות חמורות שהעונש עליהן עלול להיות כבד. כאשר אדם נקלע לסיטואציה שבה הוא מואשם בפלילים הוא חייב להגן על עצמו מול המשטרה, הפרקליטות התובעת, וכמובן, בבית המשפט. הדרך  הטובה לעשות זאת היא על ידי קבלת ייעוץ ושירות מעורך דין פלילי לוליק אסל שמטפל בשורה של נושאים דוגמת: הטרדות מיניות, פשעי  מחשב, עבירות צווארון לבן, שוד, גניבה, סמים ועוד. עורך הדין יכול ללוות את לקוחו מהרגע בו נלקח או  הוזמן לחקירות במשטרה, דרך ההתנהלות מול  הפרקליטות התובעת, עד לסיום הטיפול בתיק שלו בבית המשפט, ואפילו לאחר מכן (במידה והוטל עליו עונש מאסר).

אחד השלבים  הקריטיים בכל התהליך הוא  הראשוני שבו מגיע  החשוד לחקירות במשטרה. כאן  הוא יכול להפליל עצמו שלא ברצונו ובטובתו. הוא יכול לבקש לשמור על זכות השתיקה, ואגב כך, לבצע שגיאות ולנדב גרסאות משל עצמו שעלולות לפגוע בו בהמשך. השלב החשוב הבא הוא כאשר הוא מקבל את הודעת הפרקליטות על הכנת כתב אישום. בנקודת זמן זאת, יש אפשרות לנסות לעצור את התהליך על ידי הגשת בקשה לפרקליטות בניסיון להניא אותם מכוונתם. ברגע שמוגש כתב אישום נוצר כתם חמור על  הנתבע למשך תקופה ארוכה בחייו או אפילו למשך שארית חייו. הדבר יכול להזיק לו בעת קבלה לעבודה ובעת  ההתקדמות במסלול החיים המקצועי שלו. הוא לא יוכל להציג תעודת יושר, ובין  היתר, הדבר יערער מאוד את בטחונו העצמי.

במידה והפרקליטות מחליטה להגיש כתב אישום הרי שיהיה צורך להתמודד בבית המשפט. עורך דין פלילי יקבל לידו את  התיק ויגבש מסלול הגנה לטובת לקוחו. הוא יעיין בנסיבות שגרמו למעצרו, ידובב מעורבים, יבדוק פרטים קטנים ועוד. היכרותו עם המערכת המשפטית מאוד מקלה עליו. המטרה הסופית של עורך דין פלילי היא להביא לזיכוי הנאשם או לפחות להקל  בעונשו היכול להגיע לידי מאסר ממושך.  הכול בהתאם לעבירות  המיוחסות לו. במקרים רבים, הוא יכול ללכת למסלול של עסקת טיעון או לבקש פתרונות נוספים שבסופו של דבר, יקלו  מאוד על  לקוחו. מומלץ לשכור שירותי עורך דין פלילי מנוסה.

עו"ד פלילית שוש חיון תעזור לכם לצאת מהבוץ

אתם לא צריכים לומר נואש כבר ברגע הראשון שבו הואשמתם בביצוע עבירה פלילית. דעו לכם שבעבר היו לא מעט תקדימים שבהם אנשים נחלצו מהצרות המשפטיות אך ורק בשל הצגה נכונה ובהירה של הראיות. במקרה שבו אתם נמצאים בהליכים משפטיים או הליכי חקירה, פנייה אל עו"ד פלילי עשויה לעזור לכם רבות.

עורכת הדין שוש חיון תדע להתחשב במצב שלכם ולהביא בחשבון את הדברים החשובים ביותר שקשורים בהצגת הראיות שלכם, כך שאתם תוכלו להיות בראש שקט בידיעה שאתם שומרים על האינטרסים שלכם בצורה נכונה.

התחילו לפעול בהקדם למיצוי הזכויות שלכם

אם אתם מאמינים כי נעשה לכם עוול והנכם מואשמים בעבירה למרות שבפועל אתם חפים מפשע, אז אל תחשבו שהמערכת המשפטית תעשה לכם חיים קלים. לפעמים יש מצבים שבהם הנאשמים נאלצים להתמודד עם חקירות מעיקות והאשמות לא פשוטות בכלל.

המטרה שלכם אמורה להיות פעולה נכונה בעזרת גורמים מקצועיים שיוכלו לעזור לכם לעשות את הטוב ביותר במצב שבו אתם נמצאים. עו"ד פלילית שוש חיון תוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך המשפטי, וזאת תוך כדי שהיא תתחשב בכל אשר צריך להביא בחשבון בנוגע למצב שבו אתם נמצאים.

אל תוותרו על הזכויות שלכם ותשימו לב שאתם פועלים בצורה נבונה בכדי להיות מרוצים מהמצב שבו אתם נמצאים. אנו בטוחים שאתם רוצים להרגיש בנוח עם הבחירה שלכם, ולפיכך יהיה כדאי לכם לוודא שאתם פשוט נוקטים בצעדים הנכונים למען השגת המטרות שלכם.

הישארו רגועים ותפעלו בתבונה

התמודדות משפטית לפעמים יכולה להיות מלחיצה ומעיקה נפשית, אבל עליכם לזכור שאם אתם רוצים להוציא את המיטב מהמצב שבו אתם נמצאים, יהיה כדאי לכם להתחיל בכך שתהיו רגועים ותשימו דגש על פנייה לעורכת דין מקצועית שתוכל לעזור לכם.

כאשר אתם פונים אל גורם מקצועי, אתם בעצם מסירים מעצמכם את העומס שקשור בהתמודדות המשפטית והופכים את הדברים להרבה יותר פשוטים ונוחים בעבורכם, וזה ללא ספק דבר שיהיה כדאי לכם לקחת בחשבון אם אתם רוצים להיות מרוצים.

מהן עבירות צווארון לבן

מהי ההגדרה של עבירות צווארון כיום? בעבר, עבירות צווארון לבן היו מיוחסות לאנשים שפשעו והם מהמעמד הבינוני – גבוה, אבל כיום ההגדרה של עבירות מסוג זה השתנתה. אז מהן עבירות צווארון לבן? כל התשובות במאמר הבא:

עבירות צווארון לבן – הגדרה

עבירות מסוג זה הן עבירות פליליות שקשורות בעיקר במרמה הקשורה לתחום הכספי. עבירות מסוג זה קשורות גם לתחום העסקים, לקבלת שוחד, הפרת אמונים, סחר לא כחוק במניות כמו למשל 'הונאות פונזי', מעילה בכספים, גניבת מוניטין, הונאות אינטרנט הקשורות לחברות וכספים ועוד.

האם עבירות אלה כוללות אלימות?

עבירות צווארון לבן מוגדרות בשם זה משום שהן אינן כוללות אלימות, וזאת בשל כך שהן קשורות להונאות, להונאות בחברות ותאגידים, והאנשים שמבצעים אותם הם ברך כלל עובדים בעמדות בכירות, ראשי תאגיד וכפי שאנו כבר יודעים טוב מאד – שרים חברי כנסת ואפילו ראשי ממשלה!

האם עבירות כאלה יכולים לבצע גם אנשים זוטרים?

עבירות צווארון לבן למרות שהן על פי רוב שייכות יתר לאנשים בעמדות בכירות, עלולות להתרחש גם אצל עובדים בכירים, או אנשים שאינם בעמדות בכירות. עבירות של הונאה, גניבת כספים מקום העבודה, מרמה, קבלת שוחד וכדומה נראות לא פעם אצל עובדים זוטרים ואנשים רגילים לגמרי.

דוגמאות לעבירות מסוג זה

דוגמאות לעבירות צווארן לבן ישנן רבות, ביניהן: גניבת כספים מלקוחות על ידי בנקאי, לקיחת שוחד כעובד רשויות מבעלי עסקים, סחר במניות שלא כחוק כמו למשל הונאות 'פונזי' שבהן אין כלל סחר  והכסף של המשקיעים נגנב, במקרים שבהם זויפו מסמכים על מנת לקבל כספים ממוסדות כמו ביטוח לאומי או מחברות ביטוח, גניבות מקופת העסק, עבירות מס בהם לא שולמו המיסים הנדרשים לרשויות, מרמה והונאה, לקיחת שוחד או לחלופין מתן שוחד, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, דו"חות וידיעות לא נכונים, תרמית בניירות ערך, שימוש במידע פנים של חברה ועוד.

 

 

אלו סימנים יכולים להחשיד לאלימות נגד ילדים?

כל ילד במדינתנו ובכלל בעולם חשוף לאלימות, בין אם זה בבית הספר, מצד הוריו, אחיו, בני משפחתו וכ'ו. אלימות כנגד ילדים היא האלימות הקשה ביותר, כיוון שמדובר בחסרי ישע ולכן בית המשפט מתייחס לאלימות זאת בחומרה רבה ומטיל עונשים כבדים על הנאשמים. אלימות נגד ילדים יכולה להיות אלימות פיזית, כלומר הכאה של הילד על ידי חפץ או על ידי הידיים, היא יכולה להיות אלימות מילולית נפשית הפוגעת בביטחון העצמי של הילד ומלווה באיומים ויכולה להיות התעללות מינית שהיא החמורה ביותר ולצערנו הנפוצה.

אלימות כלפי ילדים לצערנו נפוצה אולם לא תמיד ילדים מספרים זאת להוריהם או לאדם בוגר בשל סיבות שונות כגון – הם מפחדים שלא יאמינו להם, מרגישים נבוכים, המתעלל שיחד או איים עליהם שלא יספרו זאת, הם מאשימים את עצמם וחשים שהם הרעים ועוד. לכן, על ההורים וצוות החינוך להיות ערניים ולבחון כל תלונה או התנהגות החורגת מהנורמה מצד הילד. הסימנים לאלימות נגד ילדים יכולים להיות פיזיים, כלומר סימנים של פציעה על גופם אולם יכולים להיות גם סימנים נפשיים והתנהגותיים שלא ניתן לפספס.

autism

הסימנים לאלימות כלפי ילדים

על מנת לזהות את מקרי האלימות בקרב ילדים, הבאנו מספר סימנים התנהגותיים המאפיינים ילדים הסובלים מאלימות, אולם זהו אינו תחליף לבדיקה אצל פסיכולוג ילדים או בעל מקצוע אחר. הסימנים יכולים להיות תלונות על כאבים פיזיים, פחדים ממקומות מסוימים או מאנשים ספציפיים, בעיות התנהגות בבית הספר, הימנעות מחיי חברה, הפרעות שינה, חוסר תיאבון, התנהגות ילדותית קיצונית, בעיות חרדה מסוגים שונים הדורשים התייחסות, בעיות משמעת, רצון לברוח ולהיסגר בחדר, חוסר ביטחון עצמי, מעשיי עבריינות, שימוש בסמים ואלכוהול (בקרב בני נוער ובוגרים), פעילות מינית בגיל צעיר, ניסיונות התאבדות ועוד מיני סימנים רבים.

על מנת למנוע א מקרים אלה, על ההורים והצוות החינוכי בגנים ובבתי ספר להיות ערניים למקרה ובמידה וקיים חשש כי ילד סובל מאלימות, יש לטפל במקרה במהירות האפשרית ולא להניח את הדעת. האופציות לטיפול בבעיות אלימות כלפי ילדים הן רבות, ניתן לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה כלפי אותו אדם, ניתן לפנות לארגונים שונים למען שלום הילד, לערב את הצוות החינוכי של בית הספר או בגנים, לפנות לרווחה ועוד. בכל מקרה, חשוב לחזק את הילד ולהיות קשובים לו לאורך כל הדרך, שהרי מדובר בתקופה רגישה מצד הילד ובני משפחתו.

עו"ד פלילי בצפון

עבירות פליליות הינן עבירות שהנאשם משלם עליו בגופו ובנפשו. בשל הדינים הכבדים הנפסקים בתחום הפלילים אין מקום להתפשר על בחירת עו"ד פלילי בצפון. עו"ד פלילי שאינו בעל ניסיון רב שנים בתחום הפלילים או עו"ד אשר מתמחה במספר רב של תחומים ובנוסף לכך גם בתחום הפלילים יכול להיות אדם אשר יסבך את המואשם יותר מאשר שיוכל לעזור לו.

חשיבות בחירת עו"ד מקצועי

נזקים הנגרמים בייצוג פלילים הינם נזקים חמורים. ההשלכות של פסק הדין במשפט פלילי הינן משמעותיות ביותר לחייו של המואשם ולכן הוא אינו יכול להתפשר על עורך הדין או לבחור עורך דין שאינו מנוסה דיו. רבים מעורכי הדין המודרניים כיום בוחרים לשלוח ידם אל מספר תחומי התמחות ובכך למעשה הם אינם מתמחים באמת באף אחד מהתחומים. לפיכך ייצוג של עו"ד פלילי בצפון שאינו מתמחה באמת יכול לגרום לנזק של ממש לחייו של המואשם בפלילים.

כיצד לבחור עו"ד פלילי בצפון

במקרים אלו של דינים פליליים עדיף מבחינת המשפט לא להיות מיוצג כלל על פני בחירה בעו"ד פלילי בצפון שאינו מתמחה בתחום ואינו מכיר אותו לעומק. עו"ד פלילי שאינו מתמחה יכול לגרום לנזק משמעותי, לפעמים נזק כזה שלא ניתן לתקן. לפיכך לפני בחירה של עו"ד פלילי בצפון יש לבדוק כמה שנים הוא עוסק בתחום, האם הוא מכיר מקרים דומים מהעבר המקצועי, האם עסק בתחום הספציפי בתור עצמאי, באילו משרדים עבד? אילו שופטים הוא מכיר ואילו פחות? מה היא שיטת העבודה שלו? ועוד.

שאלות מקדימות כלפי עורך הדין יכולות לסייע בגילוי רמת העבודה שלו ואיכותו של עורך הדין. חשוב לזכור כי גם בתחום של עו"ד פליליים יש מספר תחומים שונים במהותם כך שיש לבחור את עורך הדין הפלילי על פי ההתמחות הספציפית המתאימה לו . תחומים שונים בפלילים כוללים תאונות דרכים ותאונות עבודה, עבירות כלכליות, איסור הלבנת הון ועוד. כל אחד מהתחומים הללו עוסק בנושא ייחודי וההתמחות בכל אחד מן התחומים הינה משמעותית ביותר להצלחה בייצוג במשפט. לפיכך יש לבחור עו"ד פלילי בצפון המתמחה בתחום הספציפי ולא להתפשר על משרד המתמחה במספר תחומים ואינו ממוקד.

המאמר באדיבות אינדקס עורכי הדין בישראל – http://www.index-law.co.il

עורך דין פלילי בתל אביב

קודם כל ולפני הכל, עליך, במידת הצורך, לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בתל אביב מנוסה בתחום הפלילים. אומנם רישיון עריכת הדין מקנה לאותם עורכי הדין את הזכות לייצג בכל תחומי המשפט, למעט בתי דין צבאיים, אשר שם נדרש אישור מיוחד, ולכן ישנם עורכי דין שעושים מסחרה, והם מעין חנות כל בו, טועמים מהכל וידם נמצאת בכל תחומי עריכת הדין. אך הנזקים אשר ייגרמו לכם מסוג כזה של ייצוג של עורך דין לא ניתנים בדרך כלל לתיקון כלל וכלל, דעו כי בפני ערכאות ערעור, עדיף מצבו המשפטי של מי שלא היה מיוצג על ידי עורך דין, מאשר מי שהיה מיוצג באופן לקוי ולא מיטבי.

להבדיל מתחומי משפט אחרים, עוסק המשפט הפלילי בדיני נפשות, ולכן אל תיתנו לאף עורך דין לצבור ניסיון על חשבונכם ועל גבכם. בדקו תמיד האם העורך דין מתמחה בתחום הפלילי בתל אביב, האם הוא טיפל במקרים דומים בעבר וכמה שנים הוא עוסק בתחום. בהקשר האחרון יש לציין שאפילו בתחום הפלילי יש תתי התמחויות וכך לדוגמה, לא לכל עורך דין פלילי יש ניסיון בתחומים ספציפיים, כמו למשל – תאונות דרכים ותאונות עבודה קטלניות, איסור הלבנת הון, עבירות כלכליות וכדומה. במאזן שבין ניסיון לבין ותק, עדיף לכם לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה מזה חמש שנים בסוגיה העומדת על הפרק מאשר עורך דין אשר יש לו ותק עשרים וחמש שנים במקצוע, אך אין לו מושג, או שיש לו מושג קלוש בסוגיה הנדונה.

בדקו היטב בציציות מי מטפל בכם במשרד של עורך דין פלילי בתל אביב

 • מודל אחד ניתן לכנות אותו בשם מודל הפרונט – על פי מודל זה, אותו פרונט של המשרד, המותג שאליו פניתם, השותף הבכיר אליו פניתם, עורך דין פלילי בתל אביב, יקלוט אתכם, כי זהו תפקידו העיקרי – להביא לקוחות, בעוד בפועל יטפל בעניינכם שותף זוטר או שכיר זעיר ובלתי מנוסה או אף מתמחה שטרם קיבל את רישיונו. אך זכרו – איכות הטיפול הינה תמיד פונקציה לניסיונו ולמומחיותו למי שמטפל בפועל בעניינכם.
 • בשעת צרה כולם מתפתים לרוץ לשמות הגדולים ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בתל אביב בעל מוניטין ידוע או את שירותיה של פירמת עורכי דין גדולה ומכובדת. אך עליכם להיות ערים לכך שקיימים מודלים שונים של משרדי עורכי דין. לעתים אותו עורך דין מנוסה ששכרתם יטפל בעניינכם, אך לעתים לא.

 

עורך דין פלילי באשמת החזקת סמים

בכל מדינה ברחבי העולם מתייחסים להחזקה ושימוש בסמים מסוגים שונים בצורה שונה, לעתים אף קיצונית ביותר. בעוד שבעיר כמו אמסטרדם אתם יכולים לבצע שימוש בסמים קלים לפי חוקי המקום ולעשן ג'וינט ללא כל מפרע, בארץ ישראל מעשה כזה אינו חוקי כלל ואתם בהחלט יכולים למצוא את עצמכם נאשמים בהחזקת סם לא חוקי, בפרט אם באמתחתכם נמצאה כמות גדולה יחסית של החומר.

אם אתם לא בקיאים בכמות הסם שאתם יכולים לשאת על עצמכם מבלי להיחשד בהחזקת סמים שאינה לשם שימוש אישי, ראוי שתתייעצו עם עורך דין פלילי לפני שתמצאו את עצמכם עם האשמות שכלל לא ברורות לכם, בדרך למאסר בבית כלא בשל עברות סמים.

שימוש עצמי בסמים אצל קטינים

בתי המשפט בישראל אינם רואים בעין יפה כל שימוש בסמים, גם אם הוא בסמים קלים וגם כאשר מדובר בשימוש עצמי בסמים על ידי קטינים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי מערכת המשפט בישראל מכירה את הצורך להתייחס לכל מקרה לחודו וישנה בדיקה קפדנית של עורך דין פלילי לגבי כל דבר שיכול להראות כי מדובר במקרה בודד שנעשה על ידי צעיר שהינו "בן טובים".

האינטרס של מערכת המשפט בישראל תהיה לשקם את אותם קטינים החשודים בעברות פליליות כגון החזקת סמים לשימוש עצמי, ולכן גזר הדין שיתבצע עבורם לרוב יהיה לצד המקל ולא לצד המחמיר של הענישה.

סיוע עורך דין פלילי באחזקה שלא לשימוש עצמי

ישנו הבדל אקוטי בישראל מבחינה של ענישה עבור החזקה של סמים לשם שימוש עצמי לבין האחזקה של סמים שאינה עבור שימוש עצמי.

החוק בישראל קובע מהי הכמות אותה "ניתן" להחזיק עבור שימוש עצמי ומאיזו כמות אדם אשר מחזיק סם ייחשב לאחזקה שלא לשימוש אישי, במידה ואתם מואשמים בעברה פלילית כגון אחזקה שלא לשימוש עם כמות גדולה של סם, עדיין מערכת המשפט מבינה כי ישנה אפשרות להחזקה עבור שימוש אישי, אולם לרוב מדובר בניסיון של עורך דין פלילי שיודע להציג את האדם הנאשם באור חיובי על מנת להביא לסיום הפרשה ללא כל הרשעה.

כשהבוס נחשד בהטרדה מינית

הטרדה מינית מצד מנהלים בכירים ומקרים של בריונות בין עובדים במשרד הם לא מסוג הדברים שחלמתם לעסוק בהם, אבל לא הכול דבש במשאבי האנוש. להמשיך לקרוא כשהבוס נחשד בהטרדה מינית

חלוקת נושאים בהם עוסק עורך דין פלילי

אפשר לחלק בחלוקה גסה את תחומי המשפט בהם מתמחה עורך דין פלילי לשלושה נושאים:

עבירות כלכליות –

 • עבירות רכוש
 • עבירות הונאה
 • עבירות מס
 • הלבנות הון
 • עבירות שוחד
 • עבירות סחיטה ואיומים
 • עבירות צווארון לבן

עבירות מין ואלימות –

 • הטרדות מיניות
 • מעשים מגונים
 • אלימות במשפחה
 • עבירות פריצה

עבירות שונות –

 • עבריינות נוער
 • קובלנות פליליות
 • עבירות סמים
 • משפט צבאי פלילי
 • עבירות ביטחון
 • מעצרים
 • הסגרות
 • חנינות
 • מחיקה של רישום פלילי

עורך דין פלילי יכול להסביר ללקוחותיו לגבי הזכויות שלהם. למשל, אחת הזכויות של נפגעי עבירה פלילית היא הזכות להגשת תביעה כספית לשיפוי הנזקים שנגרמו לו כתוצאה של הפגיעה. ההליך המזורז לתביעה זו הוא הגשה שלה תוך תשעים יום מרגע הפיכת גזר הדין לסופי ומוחלט.

עורך דין פלילי יכול לסייע ללקוחותיו להגיש את התביעה הכספית הזו. ההליך המזורז הינו בעל יתרון בנושא מאחר והוא מהווה הוכחה בלתי ניתנת לערעור על אחריות הנאשם. הסוגיה הנותרת לדיון אם כך היא רק גובה הנזק, מידת האחריות של הנאשם והפיצוי הכספי שצריך להינתן.

אם כבר עברו תשעים יום עורך דין בתחום הפלילי יכול עדיין לסייע ללקוחותיו בתחום של הגשת תביעה. זאת על ידי תביעה אזרחית בסדר גודל רגיל כדי לקבל פיצוי, בנוסף לסעד עבור נזקים. כל עורך דין יבחן את המקרה לגופו ויעזור ככל האפשר ללקוחותיו להגיע להסדר מתקבל על דעתם.

עורך דין בתחום הפלילי מסייע לא רק במקרה של הגשת תביעות, אלא הוא גם אחראי על עזרה משפטית כללית לנפגעי עבירה שהם לקוחותיו, וכן לעצות ולתמיכה כללית. כל הנפגעים בעבירות פליליות חוו סוג מסוים של טראומה כזו או אחרת. לכן החשיבות הגדולה של עורך דין היא בכך שיש גורם שהוא לטובתם והוא נלחם עבורם בכל התחומים ובכל המלחמה. דבר זה יכול לעזור במידה ניכרת לא רק לתוצאה הסופית של המשפט אלא גם לרווחה ולבטחון של הנפגעים.

עורך דין בתחום הפלילי יכול גם ללוות את הלקוחות שלו לא רק לאורך המשפט הפלילי, אלא גם לאחר שיסתיים, אם הם רוצים להגיש תביעה אזרחית, במהלך המשפט האזרחי. בכל הסוגים של העבירות, בין אם עבירות כספיות, עבירות מין ואלימות, או עבירות מסוגים אחרים, עורד דין טוב הינו הכרחי בשביל נפגעי עבירות.